یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
15:57 | | فجر 40

جواد اردکانی: افتخار می‌کنم سیمرغ ملی فجر۳۰ را گرفتم | فضایی که جشنواره برای «شور شیرین» رقم زد

جواد اردکانی: افتخار می‌کنم سیمرغ ملی فجر۳۰ را گرفتم | فضایی که جشنواره برای «شور شیرین» رقم زد

کارگردان فیلم «شور شیرین» عنوان کرد: «جایزه سیمرغ زرین نگاه ملی را یک‌بار برای فیلم «به‌کبودی یاس» و یک‌بار هم برای فیلم «شورشیرین» گرفتم؛ این جایزه برایم ارزشمند بود و به‌عنوان یک فیلم‌ساز، افتخار می‌کنم سیمرغ ملی را گرفتم.
«جواد اردکانی» در گفت‌وگو با مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر درباره حضور این فیلم در سی‌امین دوره این رویداد ملی – هنری گفت: «فیلم شور شیرین در جشنواره فیلم فجر به‌نمایش درآمد و عکس‌العمل تماشاگران برایم خیلی مهم بود؛ خوشبختانه در محل برگزاری جشنواره فیلم فجر با استقبال خوبی روبه‌رو شد. حضور در جشنواره فیلم فجر و نمایش فیلم خودش یک اتفاق خوب است و خوشبختانه برای این فیلم فضای مثبتی ایجاد شد. اینکه در جلسات نقدوبررسی توسط منتقدان و اهالی رسانه درباره این فیلم گفت‌وگو شد نیز برایم بسیار مهم بود.»
او با اشاره به اینکه فیلمنامه فیلم «شور شیرین» بر اساس زندگی شهید «محمود کاوه» نوشته شده است، توضیح داد: «باتوجه به شخصیت شهید کاوه، برایم مهم بود که فیلم لحنی داشته باشد که نوجوانان و جوانان از این اثر خوششان بیاید و بازیگران این فیلم نیز با این حال‌وهوا انتخاب شدند؛ در زمان انتخاب بازیگر نقش شهید کاوه به‌دنبال بازیگری بودیم که از لحاظ چهره به ایشان نزدیک باشد؛ در نهایت با جست‌وجوی فراوان از بین اهالی تئاتر، بازیگری را انتخاب کردیم و این فیلم در شرایط دشوار در شهر کرمانشاه فیلمبرداری شد. همچنین این اثر یک نسخه سینمایی و یک نسخه سریالی داشت که نسخه سینمایی آن در جشنواره فیلم فجر پخش شد.»
اردکانی در پایان افزود: «امیدوارم چهلمین جشنواره فیلم فجر رویداد سینمایی خوبی باشد، در آن، حق به حق‌دار برسد و این جشنواره کمک کند تا در زمانی که سینما به دلیل شیوع ویروس کرونا دچار رکود شده است، برایش اتفاق خوبی بیافتد.»
چهلمین جشنواره فیلم فجر به دبیری مسعود نقاش‌زاده در دو بخش فرهنگی و رقابتی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شو

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.