یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
13:48 | | فجر 40

درخشنده: شاهد آثار شگفت‌انگیزی از کارگردانان فیلم اولی در جشنواره فیلم فجر ۴۰ هستیم

درخشنده: شاهد آثار شگفت‌انگیزی از کارگردانان فیلم اولی در جشنواره فیلم فجر ۴۰ هستیم

پوران درخشنده در گفت‌وگو با میزان پیرامون انتخاب آثار جشنواره فیلم فجر گفت: در ابتدا امیدوارم که جشنواره فیلم فجر در دوره چهلم خود به خوبی برگزار شده و مخاطبان از اکران فیلمها استقبال کنند زیرا این جشنواره مهمترین رویداد سینمایی کشور و همیشه باید با شکوه برگزار شود. 

وی در همین راستا ادامه داد: جشنواره فیلم فجر در دوره چهلم محلی برای تلاقی و تلفیق استعدادهای جوان، بزرگان و نامداران سینمای کشور است، همانطور که شاهد هستیم در جشنواره امسال اسامی دیده می‌شود که کار اولشان است و همچنین کارگردانان با سابقه نیز در کنار این جوانان به رقابت می پردازند. 

عضو هیات انتخاب چهلمین جشنواره فیلم فجر درباره حضور برخی نام‌های تازه در فهرست نهایی جشنواره اظهار کرد: امسال در میان کارگردانان کار اولی آثار شگفتی ساز و شاخصی مشاهده شد، به نظر من که فیلمهای این کارگردانان کار اولی بسیار خوب بود، امیدوارم مخاطبان و تماشاگران سینما هم در زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر با این آثار ارتباط خوبی برقرار کنند. 

وی درباره تایید هیات انتخاب نسبت به آثار حاضر در جشنواره فیلم فجر افزود: طبیعتا تمامی آثاری که راهی جشنواره فیلم فجر شدند مورد تایید هیات انتخاب هستند و نتیجه این آثار از دل همین هیات برآمده است، منتها فیلم های دیگری هم بودند که از نظر ما دارای استانداردهای لازم برای حضور در جشنواره فیلم فجر بودند، منتها این فیلم‌ها مشکل پروانه نمایش داشتند و هنوز پروانه آنها صادر نشده بود، به همین خاطر این آثار از فهرست نهایی جشنواره فیلم فجر کنار گذاشته شدند. 

وی با اشاره به وجود لیست ذخیره برای حضور در جشنواره فیلم فجر ادامه داد: امیدوارم تمامی فیلم های پذیرفته شده نسخه نهایی خود را تا تاریخ مقرر به جشنواره برسانند اما در غیر این صورت ما لیست ذخیره ای را به جشنواره فیلم فجر داده ایم تا بتوانند از این فهرست جهت جایگزینی احتمالی استفاده کنند. 

کارگردان فیلم سینمایی «زیر سقف دودی» درباره ساخت فیلم جدید خود اظهار کرد: منتظرم تا جشنواره فیلم فجر به انتها برسد، پس از شور و هیجان جشنواره و در اسفند ماه سال جاری قطعا فیلم سینمایی «هیس پسرها گریه نمی کنند» را کلید خواه زدم، فعلا منتظرم تا جشنواره به پایان برسد تا در آرامش فیلمم را بسازم. 

درخشنده در همین رابطه خاطرنشان کرد: قرار بود فیلم دیگری درباره کرونا بسازم اما فعلا برنامه ای برای ساخت آن ندارم، فیلمنامه «هیس پسرها گریه نمی کنند» به پایان رسیده و به زودی مراحل انتخاب بازیگر نیز نهایی خواهد شد. 

 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.