جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
16:50 | | فجر 40

عزیزخانی: حضور «عباس کیارستمی» در ساخته شدن «روز مبادا» غنیمت بود

عزیزخانی: حضور «عباس کیارستمی» در ساخته شدن «روز مبادا» غنیمت بود

کارگردان برنده جایزه هنروتجربه سی و سومین جشنواره فیلم فجر گفت: افتخار شاگردی عباس کیارستمی را داشتم و پیگیری‌های او از اکران فیلمم، اتفاق ارزشمند و مهمی برای من بود.

«فائزه عزیزخانی» کارگردان سینما درباره فیلم «روز مبادا» که در جشنواره سی و سوم فیلم فجر توانست تندیس بهترین فیلم در بخش هنر و تجربه را به دست بیاورد، درباره مشاوره دادن مرحوم عباس کیارستمی به این فیلم بیان کرد: عباس کیارستمی همچنان هم با ما همراه است و یادش در خاطرم زنده است. تقریبا از زمانی که فیلمنامه نوشته شد و تا روز آخری که تدوین فیلم به اتمام رسید، کیارستمی به عنوان کلیدی‌ترین فرد از پروژه حمایت شایانی کرد.
او افزود: آقای کیارستمی در پیش بردن کار تٲثیرگذار بود و آرامش خاصی در گروه برقرار کرد. من در فیلم دوم خودم، فهمیدم حضور کیارستمی چقدر در تجربه اندوزی من موثر بود. این حس تنها برای من پیش نیامده است، بلکه همه شاگردان استاد این اتفاق برایشان رقم خورد و امروز، جای خالی ایشان به چشم می‌آید. روزی نیست که سخنان و راهنمایی‌های او را به یاد نیاورم و نصایحش، همیشه آویزه گوش من است.
عزیزخانی درباره شخصیت عباس کیارستمی اظهار کرد: من شاگرد عباس کیارستمی بودم و دو دوره ورک‌شاپ با او گذراندم. کیارستمی روحیه‌ای خاصی داشت و هرگز رابطه خود را با شاگردانش قطع نمی‌کرد.
کارگردان فیلم «روز مبادا» درباره حال و هوای این فیلم بیان کرد: وقتی فیلم در جشنواره اکران شد، با وجود همه مشغله‌ها، آقای کیارستمی هرروز با من که شاگردش محسوب می‌شدم، تماس می‌گرفت تا آخرین اخبار از اکران فیلم، میزان رضایتمندی مخاطبان و … را جویا شود که برای من اتفاق جذاب و جالبی بود. کیارستمی با خبر گرفتن از وضعیت فیلم خاطرات جذابی را رقم زد و اقدام او برای من بی‌نهایت ارزشمند بود.
او گفت: اکثر شاگردان کیارستمی نیز خاطرات مشترکی مانند من دارند؛ وقتی دلگرمی‌های کوچکی به فردی بدهیم، اتفاقات بزرگی را در زندگی برایش رقم می‌زنیم. تلفن زدن کار سخت یا عجیبی نیست و با این کار دلگرمی بزرگی به من داد و در کنارش به من آموخت که توجهات کوچک، جهان فرد را تغییر می‌دهد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.