پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
13:17 | | فجر 40

سیامک صفری: نامزدی سیمرغ دوره سی‌وچهارم برایم خوشحال‌کننده بود | خاطرات زنده سال‌های پرشور فجر

سیامک صفری: نامزدی سیمرغ دوره سی‌وچهارم برایم خوشحال‌کننده بود | خاطرات زنده سال‌های پرشور فجر

سیامک صفری گفت: «در دوره سی‌و‌چهارم جشنواره از نامزد شدن برای کسب سیمرغ بازیگری بسیار خوشحال شدم. اولین ذهنیتی که برای من ایجاد شد، این بود که با خود می‌گفتم از این پس، نام من در فهرست کسانی قرار می‌گیرد که درباره‌ آنها صحبت می‌شود.»

بازیگر فیلم «آخرین بار کی سحر را دیدی؟» در گفت‌و‌گو با مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر به مرور خاطراتی که از دوره ۳۴ این رویداد فرهنگی داشت پرداخت و گفت: «من تاکنون دوبار در جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت جایزه شده‌ام؛ یک‌بار برای بهترین بازیگر نقش اصلی مرد با فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من» ساخته هومن سیدی و یک‌بار هم در همین دوره سی‌و‌چهارم با فیلم «آخرین بار کی سحر را دیدی» ساخته فرزاد موتمن در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد.»
او ادامه داد: «معمولا ستاد خبری و بولتن جشنواره اسامی نامزدهای هر بخش را اعلام می‌کند اما من اولین‌بار خبر نامزد شدنم در جشنواره فیلم فجر را زودتر از طریق یکی از دوستان شنیدم و از این بابت بسیار خوشحال بودم. اولین ذهنیتی که برای من ایجاد شد این بود که با خود می‌گفتم از این پس، نام من در فهرست کسانی می‌رود که درباره‌اش صحبت می‌شود. البته به این فکر نمی‌کردم که جایزه را به دست می‌آورم یا نه، بلکه بابت همین نامزد شدن خوشحال بودم.»
صفری اظهار کرد: «نخستین‌بار که نامزد شده بودم، هنگام انتخاب نام برنده در سالن بودم و فکر می‌کردم که ممکن است نام من را هم اعلام کنند. اما برای فیلم «آخرین بار کی سحر را دیدی» فهمیده بودم که این اتفاق برایم نمی‌افتد چون اگر برنده می‌شدم، از قبل با من تماس گرفته می‌شد و به نحوی در جریان قرار می‌گرفتم… درنتیجه در سالن همه چیز از قبل مشخص بود و هیچ‌کس غافلگیر نشد.»
این بازیگر سینما و تئاتر گفت: «سال‌های سال تئاتر کار می‌کردم و به فضای حضورهای جشنواره‌ای آشنا بودم. به‌خاطر دارم که در دوران دانشجویی‌، جشنواره فیلم فجر پرشورتر و پررونق‌تر برگزار می‌شد. آن زمان‌، هر سال آثار یک کارگردان مطرح بین‌المللی در جشنواره اکران می‌شد و من به همراه دوستانم بلیت تهیه می‌کردیم و برای تماشای آن آثار به جشنواره می‌رفتیم.»
او در پایان تصریح کرد: «این یک واقعیت است که جشنواره فیلم فجر مهم‌ترین جشنواره سینمایی ایران است که مختصات بومی مخصوص به خود را دارد و همواره پیرامون آن و آثار حاضر در آن بحث‌هایی مطرح می‌شود.»
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ به دبیری مسعود نقاش زاده برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.