شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳
16:04 | | فجر 40

مسعود سفلایی عنوان کرد: ویژگی‌های حضور چهر‌ه‌های دانشگاهی در بخش فرهنگی جشنواره چهلم

مسعود سفلایی عنوان کرد: ویژگی‌های حضور چهر‌ه‌های دانشگاهی در بخش فرهنگی جشنواره چهلم

مدیر گروه سینما در دانشگاه هنر براین باور است که امسال با حضور جدی‌تر حوزه دانشگاهی در جشنواره فیلم فجر، می‌توانیم دامنه‌ای از افراد اندیشمند مراکز دانشگاهی را داشته باشیم تا درباره مباحث خاص دانشگاهی مربوط به سینما صحبت کنند. 
مسعود سفلایی در گفت‌وگو با مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر با بیان این مطلب درباره بخش فرهنگی جشنواره فجر گفت: جشنواره فیلم فجر در سال‌های گذشته همواره یکی از بزرگترین اتفاقات فرهنگی در کشور بوده است. اتفاق خوبی که در دوره چهلم شاهد آن هستیم، پررنگ‌تر شدن بخش فرهنگی است. این اتفاق باعث می‌شود که از دسته‌های مختلف فکری، علوم و عناصری که به نوعی به سینما مربوط هستند هم یاد شود.
او ادامه داد: اتفاق خوب دیگری که امسال رخ داده، صحبت درباره شاخه‌های مختلف سینماست که تا کنون کم‌تر به آن توجه شده است.
او ادامه داد: فعالیت‌های جشنواره در بخش فرهنگی این هدف را دنبال ‌می‌کند که دامنه توجه به یک موضوع گسترش یابد. اتفاق خوب دیگر، حضور چهره‌هایی از حوزه دانشگاهی در این رویداد است. سفلایی گفت: امسال با حضور جدی‌تر حوزه دانشگاهی در خلال جشنواره فجر، می‌توانیم دامنه‌ای از افراد اندیشمند در مراکز دانشگاهی را داشته باشیم تا درباره مباحث خاص دانشگاهی مربوط به سینما صحبت کنند. این کار در صورت تداوم اتفاقات خوبی را در آینده برای سینما رقم می‌زند.
این کارشناس سینما در پایان گفت: در سال‌های اخیر با تولیداتی مواجه هستیم که دامنه‌ای از جوانان فارغ‌التحصیل در این حوزه را در برمی‌گیرد. من فکر می‌کنم اتفاقاتی از این دست می‌تواند در ایجاد زمینه فکری مناسب برای سینمای ارزشمند ایران گام موثری بردارد.
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ به دبیری مسعود نقاش‌زاده برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.