دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
18:20 | | فجر 40

نادر فلاح: اکشن‌های «لایه‌های دروغ» در سینمای ایران وجود ندارد | قصه جذاب «ملاقات خصوصی»

نادر فلاح: اکشن‌های «لایه‌های دروغ» در سینمای ایران وجود ندارد | قصه جذاب «ملاقات خصوصی»

نادر فلاح جزو بازیگرانی است که همیشه نقش‌های هرچند کم اما کلیدی را بازی می‌کند. امسال او با دو فیلم«لایه‌های دروغ» و «ملاقات خصوصی» در جشنواره حضور دارد که هر دو از فیلم‌های بحث برانگیز جشنواره هستند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی جشنواره فجر، او در ابتدا درباره همکاری با رامین سهراب در فیلم «لایه‌های دروغ» گفت: در ابتدا رامین سهراب پلان‌هایی از کارهای قبلی خود را در زمینه اکشن نشان داد که من تا به حال در سینمای ایران صحنه‌هایی به این شکل ندیده بودم. وقتی با او صحبت کردم متوجه شدم که خارج از ایران تحصیل کرده است. او در سطح استانداردی از سینمای اکشن در جهان می‌توانست صحنه‌هایی را طراحی و اجرا کند. به نظرم این فیلم دیده خواهد شد.
او ادامه داد: «لایه‌های دروغ» ژانر بسیار متفاوتی دارد که تقریبا در سینمای ایران نداشتیم. در خود قصه، به کاراکترها خوب پرداخته شده بود. حتی یک کاراکتر ساده دم دستی هم نداشتیم و به همه کاراکترها کامل پرداخته شده بود. فیلمنامه و اینکه کاراکتر من در فیلم موثر باشد برای من خیلی مهم است؛ این موضوع در «لایه‌های دروغ» وجود داشت. 
فلاح درخصوص فیلم «ملاقات خصوصی» توضیح داد: این یک فیلم رئالیستی و اجتماعی است. نقش این آدم در این فیلمِ درام، موثر است و در خلال قصه فیلم دچار بالا و پایین می‌شود. در کل، «ملاقات خصوصی» قصه جذابی دارد. به نظرم امسال یکی از فیلم‌های موفق جشنواره خواهد بود. 
او گفت: کارگردانانی که فیلم‌های اولشان را می‌سازند از من برای ایفای نقش در آثارشان دعوت می‌کنند و من به این علت دوست دارم با آن‌ها همکاری کنم که اشتیاق بی‌نظیری برای ساخت اولین اثر حرفه‌ای‌شان – که با آن به سینمای ایران معرفی می‌شوند- دارند. البته که دوست دارم با فیلمسازان بزرگ و نامدار سینمای ایران هم کار کنم اما متاسفانه برای کار دعوت نمی‌شوم و برایم کمتر پیش آمده است.
این بازیگر درباره فیلم «لایه‌های دروغ» گفت: این اثر به‌خصوص با شرایط تولید اثر در ایران به لحاظ ساختاری فیلمی سخت به حساب می‌آید. تولید فیلم چند سال به طول انجامید و حتی پای رامین سهراب، کارگردان کار نیز به هنگام فیلمبرداری دچار شکستگی شد. ضمن آن که تولید فیلم متوقف شد و مدتی طول کشید که کار فیلمبرداری دوباره از سر گرفته شود.
او ادامه داد: باید بگویم که سینمای اکشن، یک ژانر محبوب در عرصه جهانی به حساب می‌آید و چه خوب است که سینمای ایران نیز از این ژانر بهره ببرد و شاهد ساخت آثاری متنوع در این حوزه باشیم. فیلم لایه‌های دروغ می‌تواند در این زمینه بسیار اثرگذار باشد. درباره فیلم امید شمس نیز همان طور که گفتم به دلیل قصه خوبی که دارد، نسبت به دیده شدنش، بسیار خوش‌بین هستم.
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ به دبیری مسعود نقاش‌زاده برگزار می‌شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.