دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
16:25 | | فجر 40

چهل سال؛ چهل خاطره | خاطره «نازنین احمدی» از لحظه دریافت سیمرغ برای «ابر بارانش گرفته»

چهل سال؛ چهل خاطره | خاطره «نازنین احمدی» از لحظه دریافت سیمرغ برای «ابر بارانش گرفته»

بازیگر فیلم «ابر بارانش گرفته» گفت: «در اختتامیه جشنواره سی و هشتم، با خودم عهد کرده بودم اگر اسمم را به ‌عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن اعلام کردند، گریه نکنم.»

نازنین احمدی، در گفت‌و‌گو با مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی چهلمین جشنواره فیلم فجر، با اشاره به لحظه اعلام نامش برای دریافت سیمرغ بهترین بازیگر زن جشنواره سی‌وهشتم، اظهار کرد: «لحظه‌ای که اسمم را به‌عنوان برنده سیمرغ بلورین اعلام کردند، شروع به بالا رفتن از پله‌ها کردم و همان هنگام با خودم عهد بستم که با تمام وجود سعی کنم تا گریه نکنم.»
او ادامه داد: «در آن لحظه بسیار غافلگیر شده بودم اما توانستم بر بغضی که راه گلویم را بسته بود غلبه کرده و گریه نکنم. وقتی به خانه بازگشتم برای مادرم تعریف کردم که نام من به عنوان بهترین بازیگر اعلام شد و مادرم به من گفت که تو همواره بهترین بازیگر بودی! جالب است بدانید که من پیش‌تر در آلمان زندگی می‌کردم و مادرم با این که من در آلمان بازیگری کنم، مخالف بود و اعتقاد داشت که برای بازیگر بودن باید در ایران حضور داشت.»
احمدی تصریح کرد: «پس از مکالمه با مادرم بسیار گریستم و از او ممنون شدم که همواره به من باور داشت. سپس نزد پدرم رفتم که آن زمان هنوز زنده بود اما شنوایی‌اش را از دست داده بود و من برایش روی کاغذ نوشتم که من بهترین بازیگر شدم و سیمرغم را به او نشان دادم. او نیز به من تبریک گفت».
این بازیگر سینما گفت: «امروز دیگر پدرم در میان ما نیست اما همچنان آن کاغذ را با خود همراه دارم و تبریک و تحسین او از هر چیزی برایم مهم‌تر بود».
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ به دبیری مسعود نقاش‌زاده برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.