جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
18:40 | | فجر 40

جواد شمقدری: نشست‌های فرهنگی جشنواره براساس نیازهای سینما برگزار شود

جواد شمقدری: نشست‌های فرهنگی جشنواره براساس نیازهای سینما برگزار شود

جواد شمقدری عنوان کرد: «نشست‌های فرهنگی باید براساس نیازهای سینمای ایران برگزار شود تا نگاهی به فرآیندهای کاربردی داشته باشد؛ که در این‌صورت اتفاق خوبی است.»
این کارگردان و نخستین رئیس سازمان سینمایی در گفت‌وگو با مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر با بیان این مطلب گفت: «سینمای ایران در این سال‌ها افت‌وخیز بسیاری داشته است؛ نمی‌شود بگوییم در یک مسیر سربالایی پیشرفت قرار گرفته و لزوما این مسیر را ادامه داده است. برخی دوره‌ها پسرفت و عقب‌گرد داشته است. این که بخواهیم بگوییم در چهلمین سال جشنواره، این رویداد چه شرایطی را دارد باید فیلم‌ها را ببینیم و بعد درباره چشم‌انداز آن نظر بدهیم؛ در مجموع امید این است که جشنواره فیلم فجر بعد از دوران همه‌گیری کرونا رونق را به سینما ایران برگرداند.»
او ادامه داد: «جشنواره فیلم فجر با حضور محمد خزاعی و مسعود نقاش‌زاده اتفاقات خوبی را پشت سر خواهد گذاشت؛ هردو این دوستان از بطن سینمای ایران هستند و تمام پیچ‌وخم آن را می‌شناسند. البته این رویه که در پیش گرفته‌اند، نیاز به یکسری اصلاحات دارد که بعد از برگزاری جشنواره با توجه به رخداد‌های جشنواره به آن‌ها خواهم پرداخت.»
شمقدری با اشاره به اینکه در نشست‌های فرهنگی جشنواره باید از موضوعات طبقه‌بندی شده استفاده شود، توضیح داد: «نشست‌های فرهنگی باید براساس نیازهای سینمای ایران صورت بگیرد که نگاهی به فرآیندهای کاربردی داشته باشد؛ در این‌صورت اتفاق خوبی است. در زمان ما هم از این قبیل اتفاقات فرهنگی با یک ابعاد دیگری راه انداخته بودیم که هالیوودیسم یکی از همان کارها بود.»
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به دبیری مسعود نقاش‌زاده برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.