دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱
17:10 | | فجر 40

حاجی دلیگانی: جشنواره فجر یک نقطه عطف است

حاجی دلیگانی:  جشنواره فجر یک نقطه عطف است

نماینده مردم شهر شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: «باتوجه به نقش فیلم در ارتقای فرهنگی، مجلس شورای اسلامی باید بودجه ویژه‌ای را به این بخش اختصاص دهد.»
حسینعلی حاجی‌دلیگانی درباره با بیان این مطلب درباره این رویداد سینمایی اظهار کرد: «هرجایی که از لحاظ فرهنگی روی آثار سینمایی سرمایه‌گذاری کرده‌ایم نتیجه خوبی گرفته‌ایم؛ چنین آثاری تا حد زیادی اثرگذار بوده‌اند و در نهایت جریان فرهنگی خوبی در کشور اتفاق افتاد. پیش‌تر دیده‌ایم که هرزمان سرمایه‌گذاری روی فیلم‌های سینمایی نشده، بی‌دقتی‌ها و کج‌رویی‌هایی را به وجود آورده است.»
حاجی‌دلیگانی در ادامه بیان کرد: «آثار فاخر هنری ابزار هنر هستند و البته می‌توانند روی ارتقای فرهنگی بسیار موثر باشند. باید در بودجه سال ۱۴۰۱ حمایت ویژه‌ای‌ از فیلم‌های فاخر داشته باشیم چرا که اثرگذاری بالایی با این آثار در کل دنیا وجود دارد. متاسفانه همه چیز به سمت فرهنگ افسارگسیختگی حرکت می‌کند و باید با تولید محتوای خوب و تاثیرگذار این روند را کنترل کرد. جشنواره فیلم فجر نقطه عطفی برای این موضوع است.»
او درباره حمایت مجلس شورای اسلامی از فیلم‌سازی و جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: «ما هنرمندان بسیار متعهد و خوبی داریم؛ فقط کافی است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما، حوزه هنری و سایر مجموعه‌های انقلابی حرکت خود را در این بخش آغاز کنند. کمیسیون فرهنگی مجلس هم پیشنهاداتی ارائه دهد تا بودجه ویژه‌ای برای فیلم‌سازی سال آینده در دستور کار قرار بگیرد.»
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی درباره نقش سینما در این شهر عنوان کرد: «قضاوت درستی نمی‌توان کرد؛ چرا که ۲ سال درگیر ویروس کرونا بوده‌ایم و در این مدت همه چیز تغییر کرده است و فعلا نمی توان قضاوت کرد. مردم نیازمند اوقات فراغت هستند و اگر فیلم جهت درستی داشته باشد، در هدایت فکری مناسب موثر است.»

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.