چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳
11:12 | | فجر 40

نسیم ادبی: بازی در نقش شخصیت‌های پیچیده را دوست دارم

نسیم ادبی: بازی در نقش شخصیت‌های پیچیده را دوست دارم

بازیگر فیلم‌های سینمایی نمور و خائن‌کشی گفت: هرچقدر شخصیت‌ها پیچیده‌تر باشند و برای من چالش تولید کنند، برایم جذاب‌ترند.

نسیم ادبی در گفت‌وگو با مرکز اطلاع‌رسانی چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر درباره حضور آثار جدیدش در در این رویداد بیان کرد: «هرچقدر شخصیت‌ها پیچیده‌تر باشند و برای من چالش تولید کنند، راغب هستم تا در این فیلم‌ها بازی ‌کنم. در فیلم سینمایی نمور همکاری دومم را با داود بیدل تجربه کردم و پیش‌تر با او در اورژانس ۱۱۵ همکاری داشتم. فیلمنامه نمور را خیلی دوست داشتم چراکه قصه بسیار ساده‌ای داشت و قطعا مخاطبان از فیلم لذت خواهند برد.»
ادبی ادامه داد: «در انتهای فیلمنامه گره‌ای هست که مخاطب را از ابتدای فیلم تا انتها با خود می‌کشاند و می‌توان گفت کشش خاصی دارد. نقش خودم را در این فیلم دوست دارم.»
او همچنین درباره ایفای نقش در فیلم سینمایی خائن‌کشی گفت: «در این فیلم بازیگران زیادی بازی می‌کنند و هر کدام از ما در ۲ یا ۳ سکانس جلوی دوربین می‌رویم اما هر بازیگر نقش‌ بسیار مهمی دارد. خائن‌کشی، بازیگران درخشانی دارد که شاید در یک سکانس بازی می‌کنند و در آن برای اولین بار چند کارگردان مانند سامان سالور، محمد رحمانیان و بهرام بهرامیان و … ایفای نقش می‌کنند. خائن کشی یکی از فیلم‌های خوب جشنواره امسال خواهد شد.»
ادبی ادامه داد: «طی این سال‌ها شاهد نقش‌هایی بودیم که هرچند کوتاه بودند اما جوایزی برایشان در نظر گرفته شد بود و به‌نظر من نقش کوتاه از نقش‌های بلند و مکمل هم سخت‌تر است. انتقال نقشی که حجمش زیر سه سکانس است، برای بازیگر چالش‌زا است. خوبی فیلم خائن‌کشی تعدد بازیگران درجه یک است. به‌نظر من کارگردانان وقتی مقابل دوربین قرار می‌گیرند بسیار خوب بازی می‌کنند.»
او درباره نقش خود در خائن‌کشی اظهار کرد: «نقش من یک زن موتورساز است که به همراه خانواده‌اش در مواجهه با اتفاقات فیلم قرار می‌گیرند. سال‌ها در آموزشگاه مسعود کیمیایی کارگردان این فیلم درس داده‌ام و تجربه همکاری با او بسیار برای من جذاب بود.»
ادبی درباره شرایط تولید و پخش فیلم پس از دوران شیوع ویروس کرونا گفت: «سینمای ایران در این ۲ سال کار خود را از سر گرفته است و شاید سلیقه مردم به سمتی رفته است که از فیلم‌ها انتظار تلخی و سیاهی ندارند. مردم می‌خواهند فیلم‌ها روح آدم‌ها را صیقل بدهد نه اینکه آن‌ها را آزار دهد. به‌همین دلیل، در این ۲ سال تولیدات به سمت فیلم‌های کمدی رفته است.»
او افزود: «در این ۲ سال شخصا سعی کرده‌ام فعالیت خود را حفظ کنم و تئاتر را فراموش نکرده‌ام چون خانه واقعی من است. مدتی به‌دلیل فوت همسرم کم‌کار بودم اما بعد از این اتفاق تلخ، فعالیت خودم را بیشتر کردم. کار کردن در این شرایط سخت بود؛ اما چاره‌ای جز کار کردن نبود. ما سعی داشتیم از نظر روحی روحیه مردم را حفظ کنیم و پلتفرم‌ها خوب کار کردند تا گذر روزها را راحت‌تر حل کنند.»
او درباره چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر بیان کرد: «در چهلمین دوره جشنواره، اسامی جدیدی دیده‌ام. این را باید در نظر داشت که همیشه نمی‌توان سلیقه همه مردم را تٲمین کرد و همه را راضی نگه داشت.»

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.