دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲
18:47 | | فجر 40

گزارشی از آماده‌سازی سینماهای مردمی جشنواره چهلم | ۲

گزارشی از آماده‌سازی سینماهای مردمی جشنواره چهلم | ۲

هرساله با توجه به ‌فرارسیدن جشنواره فیلم فجر صاحبان سینماهای میزبان مخاطبان مردمی این رویداد فرهنگی – سینمایی هستند، سالن‌هایشان را تجهیز و آماده‌سازی می‌کنند. 

امسال نیز پس از گذشت دو سال که سرنوشت سینما گریبان‌گیر همه‌گیری بیماری کرونا بوده است، مدیران سینماها برای این  رویداد مهم تدابیری اندیشیده‌اند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی چهلمین جشنواره فیلم فجر، هفته گذشته فهرست سینماهای مردمی جشنواره چهلم اعلام و از ۶ بهمن ماه بلیط‌فروشی فیلم‌های این دوره آغاز خواهد شد؛ درحالی که از هم‌اکنون سینماها برای میزبانی این رویداد سینمایی درحال آماده‌شدن هستند.
«پژمان زمانی‌فر» مدیر سینما شمیران سنتر در این‌باره گفت: ««سینما شمیران سنتر آماده پذیرایی از مخاطبان فیلم‌های جشنواره فیلم فجر است؛ این سینما دارای سیستم هواساز مستقل است و هوای تازه را وارد سالن‌ها می‌کند و هوا تهویه خواهد شد. تک‌تک صندلی‌ها را ضدعفونی خواهیم کرد و تمام نیروهای تشریفاتمان در این رابطه آموزش دیده‌اند. برای مخاطبانی که اگر همراهشان ماسک نداشته باشند، ماسک داده خواهد شد؛ این سینما با ۷۰ درصد ظرفیت میزبان مردم خواهد بود.»
همچنین «محمد قنبری»، مدیر سینما مگامال گفت: «امسال در کنار اکران‌های جشنواره اکران‌های معمولی هم داریم. مانند سال گذشته تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت می‌کنیم و دستگاه و محلول ضدعفونی‌کننده روبروی ورودی سینما و علائم هشداردهنده درباره کرونا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در سینما را نصب کرده‌ایم.»
او افزود: «10 سالن داریم که از این تعداد چهار سالن درگیر جشنواره است. ظرفیت کل حدود این سالن‌ها حدود ۶۰۰ صندلی است که با احتساب ۷۰ درصد حدودا ۴۰۰ صندلی خواهد شد.» 
قنبری ادامه داد: «ظرفیت سینماها برای اکران جشنواره هم فعلا طبق توافقی که شده ۷۰ درصد است. از ورود افرادی که ماسک ندارند جلوگیری خواهیم کرد و به آنها ماسک می‌دهیم. تمام تمهیدات لازم را اندیشیده‌ایم و جشنواره تفاوتی با روال عادی روزهای دیگر ندارد چرا که روزهای دیگر هم ما همین روال را داریم. امیدوارم هاردها و کی‌دی‌ام‌ها و موارد تبلیغاتی که در جلسه مدیران سینمایی با مدیران مطرح شد، منظم و مرتب برسد و مشکل خاصی پیش نیاید.»
«حمیدرضا صابری»، مدیر پردیس سینمایی ایران‌مال نیز اظهار کرد: «مجموعه سینمای ایران‌مال برای میزبانی از مردم علاقه‌مند به جشنواره فیلم فجر آماده است. تمامی تدابیر اندیشیده شده و پیش‌شرایط برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد سینمایی مهیا است. تمامی پروتکل‌های بهداشتی نیز درنظر گرفته شده تا مخاطبان از خطر سرایت ویروس کرونا دور بمانند. امیدوارم همه چیز به خوبی پیش برود.»
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به دبیری مسعود نقاش‌زاده برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.