جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
18:18 | | فجر 40

فجر استانی | چله سینمای ایران در فجر کردستان

فجر استانی | چله سینمای ایران  در فجر کردستان

 

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: آثار ارائه شده در چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر از تنوع موضوعی و با درک شرایط روز جامعه از محتوای پرباری برخوردار است.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، سامان احمدی معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در خصوص برگزاری چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر در استان،  اظهار داشت: چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر در حالی در کردستان برگزار می شود که شرایط حضور تماشاچیان و علاقه‌مندان فیلم‌های جشنواره با  واکسیناسیون عمومی در سطح کشور و استان کردستان، امکان حضور در سالن‌های نمایش فیلم‌های این دوره نسبت به دوره قبل جشنواره، آسان و کم‌استرس خواهد بود.
او افزود: محتوای فیلم‌های این دوره جشنواره که با حضور آثاری از فیلم‌سازان مطرح و جوان کشور برگزار می‌شود، دارای تنوع موضوعی و درک شرایط روز جامعه و همچنین تأمین سلایق مختلف مخاطب و امید آفرینی است.
احمدی اضافه کرد: آثار سینمایی چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر علاوه بر امید آفرینی در نسل جدید، حاوی رقابت بین تفکرات مختلف حال حاضر جامعه است.
معاون امور هنری و سینمایی استان کردستان ضمن اشاره به ضررها و زیان‌های شیوع کرونا در دوسال اخیر به هنرمندان و اهالی فرهنگ در سطح کشور گفت: در این دوره لازم است سازمان امور سینمایی یاد وخاطره هنرمندان متوفی حوزه سینمای را گرامی بدارد و از فیلمسازان حال حاضر استان‌های سراسر کشور به ویژه استان کردستان نیز به صورت ویژه قدردانی شود.
ایشان از تدابیر اندیشیده شده برای حضور حداکثری مردم برای دیدن فیلم‌های این دوره از جشنواره اینچنین گفت: خوشبختانه با واکسیناسیون عمومی در سطح استان کردستان در برابر ویروس منحوس کرونا، امکان حضور حداکثری مردم و علاقمندان به فیلم در استان فراهم شده است، ضمن قدردانی از مدیریت پردیس سینما بهمن، سالن‌های سینمای پردیس بهمن سنندج قبل از شروع جشنواره از هر نظر واجد ایمن‌سازی در برابر شیوع کرونایی خواهد شد.
احمدی عنوان کرد: اکران فیلم‌های جشنواره چهلم از ۱۵ تا ۲۲ بهمن در پردیس سینمایی بهمن سنندج با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و همچنین استقرار اکیپ‌های واکسیناسیون در محل برگزاری انجام خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.