جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
14:55 | | فجر 40

گزارشی از آماده‌سازی سینماهای مردمی جشنواره چهلم | ۵

گزارشی از آماده‌سازی سینماهای مردمی جشنواره چهلم | ۵

یکی از رکن‌های اساسی با شکوه برگزار شدن جشنواره فیلم فجر، سینماهای مردمی است که در این سال‌ها به عنوان بازوی جشنواره محسوب می‌شود. مردم؛ اصلی‌ترین مخاطب سینمای ایران هستند و با تماشای فیلم‌های جشنواره و رٲی‌ مردم به آثار، پرونده یک سال سینمای ایران بسته خواهد شد.
 به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر، هفته گذشته فهرست سینماهای مردمی جشنواره چهلم اعلام و از چهارشنبه ۶ بهمن بلیت‌فروشی فیلم‌های این دوره آغاز شد و سینماها برای میزبانی این رویداد سینمایی درحال آماده شدن هستند.
«میلاد مالکی» مدیر پردیس سینمایی کوروش گفت: کوروش و پردیس‌هایی که مانند آن، خیلی به آماده‌سازی برای جشنواره ندارند و این مسئله در حال منسوح شدن است. در گذشته به صورت سالانه، بحث تعمیرات در سینماها مطرح بود اما الان با وجود پردیس‌های سینمایی این فرآیند مداوم صورت می‌گیرد و به یک امر روتین تبدیل شده است. ما برای رویدادهایی مانند جشنواره آماده‌ایم.
او ادامه داد: درباره ملزومات جشنواره مانند فیلم‌ها یا پوستر آن‌ها به ما ارائه و هنوز هیچ پرچمی از جشنواره به سینماها داده نشده است. اگر فیلم‌ها به دستمان برسد همان روال روتین پخش فیلم را خواهیم داشت.ظرفیت ۶ سالنی که به جشنواره اختصاص داده‌ایم از ۱۹۰ نفر شروع می‌شود و بزرگ‌ترین سالن ما ۴۰۰ نفر گنجایش دارد.
«محمد مهرآفرین» مدیر سینما لوتوس مال بیان کرد: سالن ها را ضدعفونی کرده ایم و بعد از هر سانس هر سالن ضدعفونی می شود. همچنین استند الکل تعبیه کرده ایم که هر تماشاگری می تواند استفاده کند، ۲ سالن را به جشنواره فیلم فجر اختصاص داده ایم که یکی از سالن ها ۴۵ و دیگری ۲۷۵ صندلی ظرفیت  دارد که در نهایت ۷۰ درصد ظرفیت دارد به نظرم هنوز تبلیغات سینما آغاز نشده است و با تکمیل متریال می توانیم جشنواره خوبی برگزار کنیم.
«مجتبی بهزادیان» ، مدیر سینما فرهنگ گفت: هر دو سالن ما به اکران مردمی جشنواره فجر اختصاص دارد. بلیت فروشی نیز از چهارشنبه ۶ بهمن ماه، ساعت ۱۰ صبح آغاز خواهد شد و مخطبان می‌توانند به سامانه‌ها مراجعه کنند و بلیت‌های خود را تهیه کنند. ظرفیت سالن شماره یک سینما فرهنگ ۳۲۰ نفر و ظرفیت سالن شماره دو ۲۴۰ نفر است. تلاش می‌کنیم این اکران ها با رعایت دستورالعمل‌های وزارت بهداشت همراه باشد. امسال هم مانند سال گذشته فاصله‌گذاری‌های اجتماعی، ضدعفونی کردن سالن‌ها بعد از هر سانس و تب‌سنجی در لابی سینما در بدو ورود را در برنامه داریم. ورود عزیزان تنها با ماسک امکان پذیر بوده و از پذیرفتن افراد بدون ماسک خودداری خواهیم کرد. ازمخاطبان هم می‌خواهیم حدالامقدور از خوردن و آشامیدن در سالن خوددداری کنند که مردم بتوانند کل فیلم را در سالن با ماسک سپری کنند.
این مدیر سینما ادامه داد: امسال دومین سالی است که در شراط کرونا جشنواره برگزار می شود. با توجه به اینکه همیشه روبروی گیشه سینماها صف بود و گاهی در ایام جشنواره بلیت پیدا می‌شد، ولی از مردم خواهش می‌کنم با توجه به اینکه امسال هم مانند سال گذشته در شرایط کرونا هستیم، بلیت فروشی در گیشه نداریم تا از تجمع و ازدحام جلوگیری شود.
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به دبیری مسعود نقاش‌زاده برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.