یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
11:02 | | فجر 40

استقرار تیم واکسیناسیون در خانه چهلمین جشنواره فیلم فجر

استقرار تیم واکسیناسیون در خانه چهلمین جشنواره فیلم فجر

محمد هاشمی‌ مدیرکل روابط‌عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد:
استقرار تیم‌ واکسیناسیون در خانه چهلمین جشنواره فیلم فجر | بررسی وضعیت سلامت مهمانان جشنواره در سه نقطه از برج میلاد
روابط عمومی وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی جلسات و هماهنگی‌های که از ماه‌های گذشته با یزدان عشیری مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی و دبیرخانه چهلمین جشنواره فیلم فجر صورت گرفته بود، برنامه‌های این وزارتخانه در خانه جشنواره را تشریح کرد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی چهلمین جشنواره فجر، مدیرکل روابط‌عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: درپی واکسیناسیون سراسری که در کل کشور صورت گرفته، شرایط برای برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر در سراسر کشور و برای سایر اقشار مردم هم میسر شده است. 
به گفته وی، چهلمین جشنواره فیلم فجر با حضور ناظران و اعضای وزارت بهداشت و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به همت دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام می‌شود.
هاشمی گفت: در خانه جشنواره سه مکان اصلی در نظر گرفته شده است تا وضعیت سلامت مهمانان جشنواره مورد بررسی قرار بگیرد. در ورودی خانه جشنواره ناظران وزارت بهداشت حاضر هستند تا از نزدیک بر شرایط میهمانان نظارت داشته باشند.
او ادامه داد: از آنجایی که ممکن است در سویه‌های جدید کرونا یکسری از علائم پنهان باشد، به علاوه تب سنجی، شرح حالی از میهمانان پرسیده می‌شود و اگر افرادی که وضعیت مشکوک داشته باشند، تست PCR از آنها گرفته می‌شود. اگر تست مثبت باشد از ورود آنها به خانه جشنواره جلوگیری خواهد شد.
وزارت بهداشت همچنین در ضلع غربی خانه جشنواره نیز فضایی را در نظر گرفته است که تمامی اقلام بهداشتی از جمله ماسک و الکل با حضور نمایندگان و پرستارها عرضه خواهد شد.
هاشمی تاکید کرد: در فضای بیرونی خانه جشنواره هم ماسک، الکل و موارد بهداشتی در اختیار مهمانان قرار می‌گیرد که این فضا به شکل دائم پشتیبانی می‌شود تا اقلام بهداشتی در تمامی اوقات در اختیار مهمانان جشنواره قرار بگیرد.
او گفت: پرستاران و کادر درمان پشتیبان نیز به شکل دائمی در محیط خانه جشنواره حضور خواهند داشت تا در صورت نیاز نسبت به انجام درمان پیشگیرانه میهمانان جشنواره اقدام کنند. دوازده پرستار خبره و یک پزشک این تیم پشتیبان را تشکیل می‌دهند و به صورت شیفت‌بندی شده در موقعیت خانه جشنواره حضور خواهند داشت.
تیم واکسیناسیون وزارت بهداشت نیز در روزهای جشنواره و از ساعاتی قبل از شروع مراسم‌های در خانه جشنواره در فضای بیرونی برج میلاد حاضر هستند تا دوز سوم واکیناسیون را برای عوامل اجرایی جشنواره و همچنین میهمانان آن تزریق کنند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.