شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
12:30 | | فجر 40

مسعود نقاش‌زاده: جشنواره فیلم فجر با محور عدالت فرهنگی در تمام استان‎‌های ایران برگزار می‌شود

مسعود نقاش‌زاده: جشنواره فیلم فجر با محور عدالت فرهنگی در تمام استان‎‌های ایران برگزار می‌شود

«مسعود نقاش‌زاده» دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر عنوان کرد: این دوره جشنواره، برپایه عدالت‌ فرهنگی به عنوان بزرگترین جشن فرهنگی انقلاب در تمام استان‌های سراسر کشور طنین و انعکاس خواهد داشت و مردم عزیز ما می‌توانند فیلم‌های مسابقه سینمای ایران را در سینماهای منتخب سراسر کشور تماشا کنند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر؛ «مسعود نقاش‌زاده» دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر در پی پیامی درباره چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر گفت: ایام دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به تمام هم‌وطنان عزیز و سینماگران و سینما دوستان ارجمند تبریک می‌گویم. ان‌شاءالله با ورود به ایام دهه فجر چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر را مطابق برنامه‌ریزی‌های گذشته آغاز خواهیم کرد. امسال نیز بر پایه عدالت‌ فرهنگی جشنواره فیلم فجر به عنوان بزرگترین جشن فرهنگی انقلاب در تمام استان‌های سراسر کشور طنین و انعکاس خواهد داشت و مردم عزیز ما می‌توانند فیلم‌های مسابقه سینمای ایران را در سینماهای منتخب سراسر کشور تماشا کنند.
او ادامه داد: از آنجایی که یکی از اهداف جشنواره فیلم فجر ایجاد شور و نشاط اجتماعی است، از مخاطبان تقاضا می‌کنیم با رعایت شیوه‌‌نامه‌های بهداشتی تجربه و خاطره خوبی را برای خودشان و سایرین رقم بزنند، خوشبختانه همکارانم در ستاد برگزاری جشنواره فیلم فجر در کمیته‌های مختلف کارها را براساس برنامه‌های قبلی پیش می‌برند و هماهنگی کامل تا پایان جشنواره به سرانجام خواهد رسید.
نقاش‌زاده عنوان کرد: نمایش فیلم‌ها در سینماهای میزبان جشنواره از ۱۲ بهمن شروع خواهد شد و در سالن مرکز یا خانه جشنواره در برج میلاد از ۱۱ بهمن نمایش فیلم‌ شروع خواهد شد، البته از روز ۱۲ بهمن علاوه بر نمایش فیلم‌های بخش مسابقه برنامه‌های فرهنگی در برج میلاد به اجرا در خواهد آمد که برخی از این برنامه‌ها می‌توانند بسیار خاطره‌انگیز باشند، به طور مثال برنامه گنجینه‌ها یا قاب‌های ماندگار اختصاص به نمایش ۱۰ فیلم برجسته تاریخ سینمای ایران پس از انقلاب اسلامی دارد که باحضور برخی از عوامل آن‎‌ها صورت خواهد گرفت.
دبیر جشنواره تصریح کرد: در سالن خانه جشنواره هم برای اینکه رعایت نکات بهداشتی را به خوبی انجام دهیم؛ حداکثر ۶۰ درصد از ظرفیت سالن‌ها را مورد بهره‌برداری خواهیم داشت و به همین دلیل فیلم‌های بخش مسابقه را در دو نوبت به نمایش در می‌آوریم، نوبت اول در دو سانس ساعت‌های ۱۳ و ۱۶ به اصحاب رسانه خبرنگاران و منتقدین محترم و اختصاص دارد و نوبت دوم در دو سانس ساعت‌های ۱۹ و ۲۱:۳۰ به صاحبان آثار و سایر مهمانان اختصاص دارد. تقاضا می‌کنیم بر اساس زمانبندی‌های صورت گرفته که توسط روابط‌عمومی جزئیاتش منتشر خواهد شد، مخاطبان به برج میلاد مراجع‌ کنند تا از ازدحام جلوگیری شود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه‌های جشنواره به خوبی اجرا شود.
او در پایان افزود:چند واحد ناظر بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در محوطه برج میلاد مستقر شوند و پیش‌بینی شده یک پایگاه واکسیناسیون سیار در محوطه برج میلاد برای تزریق دز سوم واکسن برای کسانی که دو دز قبلی را تزریق کرده‌اند و مایل باشند در این مجموعه واکسن بزنند، آماده خدمت رسانی باشند. امیدوار با رعایت شیوه‌نامه بهداشتی همه تجربه خوبی را از جشنواره فیلم فجر داشته باشیم.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.