دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱
01:52 | | فجر 40

روزنوشت ۱ | یک افتتاحیه سلامت

روزنوشت ۱ | یک افتتاحیه سلامت

چراغ چهلمین جشنواره فیلم فجر در مرکز همایش‌های برج میلاد و با حضور هنرمندان و فعالان رسانه روشن شد. 
قرار بر این بود که در اولین سانس از این جشنواره فیلم «بیرو» به نمایش در بیاید و شایعه شده بود که خود علیرضا بیرانوند هم در برج میلاد حاضر می‌شود اما نکته آنجا بود که بیرانوند به علت ابتلا به بیماری کرونا حتی از بازی تیم ملی هم جامانده بود. لابه‌لای جمعیت البته چهره مدیران ورزشی هم دیده می‌شد.
از همان در ورودی پروتکل‌های بهداشتی با حضور ناظران وزارت بهداشت به سختی و با جدیت صورت می‌گرفت. حتی برای جلوگیری از گسترش «امیکرون» قرار بر این است که کانتینرهای تزریق واکسن برای افرادی که دُز سوم واکسن را تزریق نکرده‌اند، فعال باشد.
اما بسیاری از اهالی رسانه در خانه جشنواره این بار از اتفاق دیگری نیز رضایت داشتند و آن جدا شدن سینمای اصحاب رسانه از مهمان‌ها و ارگان‌های مختلفی که برای تماشای فیلم‌ها به کاخ جشنواره می‌آمدند و موجب ایجاد اختلال و بی‌نظمی در فضای کاخ می‌شدند.
بعد از فیلم «بیرو» ساخته مرتضی‌علی عباس میرزایی نوبت به پخش فیلم «مرد بازنده» رسید. عوامل و چهره‌های متعدد سینمایی برای تماشای این فیلم و برای جلسه پرسش و پاسخ به کاخ جشنواره آمده بودند که این اتفاق منجر به رونق برنامه‌های تلویزیونی و اینترنتی شده بود و بسیاری از این رسانه‌ها در جریان این برنامه فرصت این را داشتند که بتوانند با عوامل فیلم‌ها گفتگو کنند و همین اتفاق منجر شده بود که در هر گوشه و کنار برج یک برنامه در حال ضبط باشد.
اتفاق دیگر که در جریان جشنواره از آن صحبت به میان می‌آمد، اکران فیلم‌های جشنواره به صورت همزمان در مناطق مرزی کشور است که حتی در برخی از کپرها هم امکان پخش فراهم شده بود.
حضور چشمگیر برخی از هنرمندان مانند هومن سیدی، سامان سالور، آیدا پناهنده، ارسلان امیری، و همه عوامل دو فیلم «بیرو» و «مرد بازنده» باعث شد که عکاسان و فیلمبرداران نیز روز پرکاری را پشت سر بگذارند.
امسال البته پذیرایی از مخاطبان جشنواره نیز شکل ویژه‌ای داشت و بسیاری از افرادی که در برج میلاد و در خانه جشنواره حاضر می‌شدند می‌توانستند در لحظات مختلف از اکران به صرف غذا و یا نوشیدنی‌های مختلف بنشینند.
نشست‌های علمی امروز هم اگر چه به تعداد روزهای دیگر ساعات کمتری را در جدول برنامه‌های جشنواره به خود اختصاص داده بود اما با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد.
نخستین روز جشنواره در خانه جشنواره و با حضور اهالی رسانه بدون کمترین حاشیه‌ای و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به پایان رسید تا این که دوباره خورشید بر فراز آسمان بتابد و چراغ دومین روز جشنواره نیز روشن شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.