جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
23:55 | | فجر 40

روزنوشت ۲| گرمای حضور مردم در روز برفی جشنواره

روزنوشت ۲| گرمای حضور مردم در روز برفی جشنواره

روز دوم جشنواره در حال و هوایی زمستانی و با استقبال گرم مردمی یک قدم دیگر تا ایستگاه پایانی برداشت.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی چهلمین جشنواره فیلم فجر؛  آسمان امروز گرفته بود اما برکت از آن می‌بارید. هوا را مه گرفته بود و  ساختمان‌ها از لا‌به‌لای مه سر بر آورده بودند. دانه‌های برف بر سر و روی مخاطبان نشسته بود اما با این حال مسیر ورود به خانه جشنواره آنچنان بود که کسی در سرمای بیرون از خانه منتظر نماند.
راهروها پر از شوق و شور بود. در هر گوشه کسی مشغول کار بود. یکی دوربینش را تنظیم می‌کرد و یکی دیگر متنی را از بر می‌کرد تا گزارشش را در مقابل دوربین ارائه کند.
عکاس‌ها در برابر فتوکال ردیف به ردیف صف بسته بودند تا زاویه بهتر را شکار کنند. عوامل فیلم «علفزار» باعث شدند تا صدای ممتد شاترها در راهروهای برج به صدا در بیاید.  حضور همزمان سارا بهرامی، بهرام رادان و پژمان جمشیدی در این اتفاق مزید بر علت بود.
البته فیلم شادروان هم همین وضعیت را داشت. البته که حضور علی پروین پیشکسوت مطرح فوتبال کشور در سالن برج میلاد برای تماشای فیلم «شادروان» هم باعث ایجاد شور و شوق در میان برخی از اهالی رسانه شد. بسیاری از افراد در چنین موقعیتی در میان راهروها علاوه بر صحبت درباره فیلم‌ها از تغییر مکان نشست‌های مطبوعاتی ابراز رضایت می‌کردند و این اقدام جشنواره را مورد تایید قرار می‌دادند.
نشست‌های علمی و نمایش فیلم‌های گنجینه و البته مصاحبه‌های پی در پی برنامه‌های مختلفی تلویزیونی و اینترنتی با عوامل فیلم‌ها هم تا آخرین ساعات جشنواره برپا بود.
اما این شور و شوق در سینماهای مردمی هم در جریان بود. صف‌های طولانی در مقابل سینماها در سرمای زمستان یاد روزهای گذشته جنواره در دهه‌های پیش را تداعی می‌کرد. آن روزهایی که زیر بارش برف مردم با صحبت‌های پور شورشان درباره فیلم‌ها چراغ سینما را روشن نگه می‌داشتند.
در سینماهای مردمی آنچه جدای از استقبال چشمگیر بود رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مخاطبان و سینماداران بود. بعد از هر فیلم در مقابل خروجی‌های‌ سالن مخاطبان دسته به دسته ایستاده بودند و درباره فیلم‌ها گپ می‌زدند.
اگرچه دیگر در آخرین ساعات از برگزاری جشنواره خبری از برف نبود اما مخاطبان سینما با گرمای حضورشان، سرمای زمستان را از یاد برده بودند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.