یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
19:57 | | فجر 40

سکانس۲ | روز بازی‌های متفاوت

سکانس۲ | روز بازی‌های متفاوت

دومین روز اکران فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره فیلم با دو فیلم «علف‌زار» و «شادروان» به پایان رسید. فیلم‌هایی با مضامین اجتماعی که البته با وجود شباهت‌ها در سبک واقع‌نمایی، از درونمایه‌های متفاوتی برخوردار بودند. از نکته‌های قابل توجه اکران دومین روز در برج میلاد، می‌توان به نمایش دومین فیلم در ژانر پلیسی و البته اولین فیلم در گونه کمدی اشاره کرد. نکته قابل توجه دیگر سومین فیلم مهدی زمین‌پرداز به عنوان بازیگر در دومین روز جشنواره و از میان ۴ فیلم به نمایش درآمده است و تا اینجا لقب پرکارترین بازیگر جشنواره را به خود اختصاص داده است.
علف‌زار
فیلم پربازیگر علف‌زار با استقبال ویژه ای از سوی مخاطبان در سانس اول به نمایش درآمد. در این فیلم که بهرام رادان ستاره سینمای ایران تهیه‌کنندگی‌اش را به عهده دارد، پژمان جمشیدی در نقش یک بازرس ویژه در پرونده‌های جنایی ایفای نقش کرده است. یک بازرس درستکار که در راه اجرای قانون و عدالت به موقعیت‌های موفقیت‌آمیز کاری‌اش پشت پا می‌زند. این متفاوت‌ترین نقش پژمان جمشیدی در سال‌های فعالیتش به عنوان بازیگر در سینمای ایران به حساب می‌آید شاید فصل تازه‌ای را در کارنامه‌اش به حساب بیاید. او که در فیلم‌های کمدی پرفروش سال‌های اخیر یکی از بازیگران اصلی بوده این بار در نقشی کاملا جدی و در یک داستان تلخ در هیبت قهرمان ظاهر شده است. سارا بهرامی دیگر بازیگر اصلی فیلم است که نقشی پرتنش و چالش‌برانگیز را ایفا کرده است.  ستاره پسیانی نیز  در ادامه نقش‌های متفاوتش در این فیلم حضور دارد. ترلان پروانه، مائده طهماسبی و فرخ نعمتی دیگر بازیگران فیلم هستند.
 شادروان
اولین فیلم کمدی اکران شده در جشنواره امسال فیلم «شادوران» دومین ساخته حسین نمازی نیز امروز در سالن سینمای برج میلاد به نمایش درآمد. فیلمی که کارگردانش پیش از شروع جشنواره در مصاحبه‌های گوناگون اعلام کرده بود که این یک فیلم کمدی نیست اما آنچه در واکنش مخاطبان و رویدادهای فیلم قابل مشاهده بود، موقعیت‌های کمیک فیلم بودند. شادروان هم در زمره فیلم‌های نسبتا پربازیگر امسال به حساب می‌آید که سینا مهراد و نازنین بیاتی نقش‌های اصلی را در آن ایفا می‌کنند. رضا رویگری نیز در این فیلم یک نقش کوتاه را بازی کرده ضمن اینکه گلاره عباسی و بهرنگ علوی در نقش‌هایی کاملا متفاوت با بازی‌های قبلی‌شان در فیلم حضور دارند. در فیلم که ظاهری ناتورالیستی دارد اما یک بازیگر باتجربه نیز حضور دارد که می تواند یکی از نقاط موفق فیلم باشد؛رویا تیموریان.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.