دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲
17:46 | | فجر 40

بازار جشنواره فیلم فجر در تلویزیون داغ است

بازار جشنواره فیلم فجر در تلویزیون داغ است

جشنواره فیلم فجر در خانه خود یعنی برج میلاد تهران دو روزی است که کارش را آغاز کرده و این در حالیست که تهران در تب کرونا می‌سوزد و این تب از شور و نشاط جشنواره کم نکرده، تلویزیون و رسانه‌های تصویری این روزها به عنوان بازوی کمکی شور ونشاط جشنواره را چند برابر کرده‌اند. تلویزیون مانند هرسال درشبکه‌های مختلف میزبان سینماگرانیست که فیلم‌هایشان در این رویداد سینماییی راه یافته است. 
به‌گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر؛ روز دوم جشنواره فیلم فجر در خانه جشنواره «برج میلاد» با نمایش دو فیلم «علف‌زار» و «شادروان» برگزار شد و این برنامه‌های تلویزیون بود که بعد از اکران فیلم‌ها کارشان را آغاز می‌کنند. 
شبکه نمایش با برنامه«سینمایش» که ساعت ۲۱:۴۵ دقیقه روی آنتن می‌رود، این  قسمت از برنامه به «محمدعلی کشاورز» تقدیم شد.«سید محمد لواسانی» با مرور براخبار جشنواره آنچه در خانه جشنواره رخ داده است را برای مخاطبین برنامه بازگو کرد،«یزدان عشیری» مدیر روابط عمومی جشنواره در این برنامه درباره اتفاقات دو روز گذشته در خانه جشنواره صحبت کرد. «محسن اسلام‌زاده» با حضور در استدیو این برنامه از فیلم مستندش صحبت کرد.
شبکه چهار سیما با برنامه «سینما ملت» با «وحید رونقی» هرشب ساعت ۲۳ به صورت زنده از برج میلاد خانه روی آنتن می‌رود، این برنامه در قسمت اولش «مرتضی علی عباس‌میرزایی» کارگردان فیلم «بیرو» و «بهنام ابوالقاسم‌پور» حضور داشتند و درباره سینما و فوتبال صحبت کردند، برای بخش تجلی اراده‌ملی جایزه زبان فارسی دبیر این بخش درباره زبان فارسی صحبت کنند. 
شبکه سه سیما با برنامه «هفت» با اجرای «محمدحسین لطیفی» مانند هرسال ساعت ۲۳ روی آنتن می‌رود، دراین برنامه دکتر «مجید اسماعیلی» محتوای فیلم‌های روز اول جشنواره را بررسی محتوایی کرد و با حضور «کاظم دانشی» و «پژمان جمشیدی» درباره فیلم «علفزار»صحبت کردند. «مسعود فراستی» نیز در میز نقد به همراه «محمدتقی فهمیم» و «محمدرضا مقدسیان» فیلم «مردبازنده» را نقد کردند.
برنامه «سینما آِی‌فیلم»که از شبکه آی فیلم پخش می‌شود با پوشش لحظه به لحظه اتفاقات خانه جشنواره چهلم مخاطبان را از آنچه می‌گذرد مطلع ساخت این برنامه با حضور عوامل فیلم‌های به نمایش درآمده در روز اول خانه جشنواره  مخاطبین را به دیدن فیلم‌هایشان ترغیب کرد.
برنامه رادیویی «پرانتزباز» نیز با اجرای «مجید واشقانی» و «نیما رئیسی» هروز به بررسی وضعیت فیلم‌های جشنواره می‌پردازد و در این قسمت با حضور کارشناسان سینما فیلم‌های «علف‌زار» و «شادروان» صحبت کردند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.