دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲
09:59 | | فجر 40

سکانس۳ | رقابت‌های نزدیک

سکانس۳ | رقابت‌های نزدیک

 سومین روز جشنواره فجر در سالن برج میلاد با اکران دو فیلم «برف آخر» و «لایه های دروغ» به پایان رسید. 
درباره فیلم های روز سوم می توان به اکران اولین فیلم اکشن جشنواره اشاره کرد. همچنین در این روز با نمایش فیلم سانس اول تا حدودی رقابت برای کسب عنوان بهترین بازیگر جشنواره گرم تر شد.
برف آخر
برف آخر دومین ساخته امیرحسین عسگری است که پیش از این فیلم «بدون مرز» را ساخته بود. فیلم داستان یک دامپزشک تنها در شهری دور افتاده و برفی است که یک اتفاق زیست محیطی او را به چالش کشیده و مجبور به واکنشی غیرمنتظره می کند. امین حیایی نقش در این فیلم در نقش اصلی و همان دامپزشک حضور پیدا کند. نقشی متفاوت در کارنامه امین حیایی که باید نمایشی کنترل شده و همراه با بازی در سکوت داشته باشد. نقش مقابل او را لادن مستوفی بازی می کند. او که آخرین بار دو سال پیش با دو فیلم «فصل ماهی سفید» و«مرده و خور» روی  پرده ظاهر شده امسال با «برف آخر» این شانس را دارد که نامش در میان نامزدهای کسب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر قرار بگیرد. در این فیلم مجید صالحی نیز در نقشی جدی و متفاوت ظاهر شده که می تواند در ادامه نقش آفرینی او در سریال «سیاوش» باشد. فیلم که به دسته فیلم های آرام با تمپوی کند تعلق دارد در فضایی کوهستانی و پوشیده از برف رخ می دهد. 
لایه های دروغ
اولین فیلم اکشن هم در جشنواره چهلم فجر در سالن خانه جشنواره در برج میلاد به نمایش درآمد. فیلمی که رامین سهراب تقریبا همه کاره آن است هرچند در فیلم عوامل اجرایی و بازیگری نیز از کشور فنلاند نیز حضور دارند. فیلم همانطور که از قبل از جشنواره بارها در خبرها اعلام شده بود سعی دارد اولین فیلم واقعی در ژانر اکشن سینمای ایران باشد. فیلمی که سراسر آن از صحنه های درگیری و حوادث اکشن پر شده است. چالشی  که «لایه های دروغ» حتی در سالنی که اهالی رسانه در آن حضور داشتند با آن مواجه شد و به نظر می تواند چالش اصلی این فیلم هم باشد دور بودن فضای سینمای ایران و دنیای ذهنی مخاطب از این ژانر است. حوادث و رویداداهای یک فیلم اکشن معمولا برپایه موتیف ها و کلیشه های ژانر بنا می شود و به نظر بخشی از پذیرش دنیای اکشن به سابقه و آمادگی ذهنی مخاطب مربوط می شود. با این وجود احتمالا حضور این فیلم در بخش مسابقه مربوط به جسارتی باشد که سازندگانش برای ورود به این ژانر دشوار داشته‌اند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.