چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳
22:35 | | فجر 40

فجر استانی| افتتاح هنر شهر آفتاب شیراز همزمان با نمایش فیلم «۲۸۸۸»

فجر استانی| افتتاح هنر شهر آفتاب شیراز همزمان با نمایش فیلم «۲۸۸۸»

همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، هنرشهر آفتاب در شیراز با نمایش «2888» افتتاح می‌شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، بهروز مرامی جدیدی عنوان کرد: در این جشنواره تعداد ۱۶ عنوان فیلم از بخش سودای سیمرغ چهلمین جشنواره فیلم فجر به نملایش درخواهد آمد.
وی افزود: با توجه به هماهنگی بوجود آمده با دبیرخانه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا قرار است به منظور رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و با هدف عدم شیوع بیماری کرونا، سالن‌های نمایش دهنده فیلم فجر در شیراز با ۳۰ درصد ظرفیت اصلی سالن در اختیار جشنواره است. ضمنا برای اطمینان از اینکه علاقمندان به حضور و تماشای فیلم‌های جشنواره دو دز واکسن خود را تزریق کرده‌اند، ورود تماشاگران به سالن از دو طریق انجام خواهد شد. اولین مرحله در هنگام خرید بلیت است و دومین مرحله در حین ورود به سالن نمایش خواهد بود. بدیهی است، مراجعه‌کنندگان باید برگ تزریق دو دز واکسن را در حین ورود به سالن ارائه نمایند؛ در غیر این صورت از ورود آنان جلوگیری خواهد شد.
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ادامه داد: که آیین گشایش جشنواره در روز چهاردهم بهمن ماه همراه با نمایش و تقدیر از عوامل فیلم سینمایی «2888» به کارگردانی کیوان علیمحمدی و علی اکبر حیدری که به موضوع زندگی بیژن عاصم، قهرمان و رزمنده دلاور شیرازی و از فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ چهلمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود. گفتنی است نیمی از سرمایه این فیلم توسط شهرداری شیراز تامین شده است.
وی با اشاره به اینکه شهر شیراز با برگزاری بیست‌ویک دوره از جشنواره فیلم فجر شیراز که بصورت همزمان با تهران است، استان پیشرو در این زمینه است، گفت: نکته جالب توجه این است که در این دوره از جشنواره دو عنوان فیلم برای نمایش ویژه افراد ناشنوا و نابینا در نظر گرفته شده است که با نهادهای ذیربط به منظور استفاده مخاطبان خاص این فیلم‌ها هماهنگ خواهد شد.
جشنواره در ۴ سالن به نمایش در می‌آید
محسن خباز، مدیر اجرایی بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر شیراز، در ادامه گفت: فیلم های این دوره از  جشنواره در چهار سالن به نمایش در می‌آید. این سالن‌ها عبارتند از دو سالن در مجموعه هنر شهر آفتاب، سالن سینما سعدی و سالن سینما گلستان. فیلم‌ها اغلب در دو نوبت ۱۸:۳۰ و ۲۱ به نمایش نمایش داده می‌شوند.
مدیراجرایی بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر شیراز از احتمال نمایش برخی از فیلم‌ها بصورت فوق‌العاده خبر داد.
خباز در ادامه افزود: علاقمندان می‌توانند برای تهیه بلیت به سامانه‌های www.irantic.com و gisheh7.ir و cinematicket.org مراجعه کنند.
بیست‌ویکیمن جشنواره فیلم فجر شیراز از تاریخ ۱۵ تا ۲۲ بهمن ماه برگزار می‌شود.    

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.