چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲
15:58 | | فجر 40

فجر استانی| اهواز با سه سالن سینما به استقبال چهلمین جشنواره فیلم فجر می رود

فجر استانی| اهواز با سه سالن سینما به استقبال چهلمین جشنواره فیلم فجر می رود

قائم مقام دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر در اهواز گفت: ۱۶ فیلم در چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر در سه سینمای ساحل، هلال و اکسین اهواز از ۱۵ تا ۲۲ بهمن به مناسبت آغاز چهل و سومین سالگرد انقلاب اسلامی و فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر اکران می‌شوند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر ، ناصر چنانی روز سه‌شنبه ۱۲ بهمن در آیین رونمایی از پوستر و نشست خبری چهلمین جشنواره فیلم فجر در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به انتخاب بهترین مجموعه از فیلم‌های این دوره از جشنواره برای اکران درسینماهای اهواز افزود: برای اکران این فیلم ها با ظرفیت صددرصد در سینماهای اهواز یک هزار و ۶۸۰ صندلی برای هر نوبت در نظر گرفته شد ولی با توجه به شیوع کرونا و به منظور رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی، اکران فیلم‌ها با ۵۰ درصد ظرفیت، روزانه ۶ نوبت و به طور کلی ۱۰ هزار و ۸۰ صندلی برای هر نوبت نمایش در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: اکران برخی فیلم‌های چهلمین جشنواره فجر برای نخستین بار در مناطق کم برخوردار توسط انجمن سینمای جوان اهواز پیش بینی شده و در این مناطق به نمایش گذاشته می‌شود.
چنانی اکران فیلم‌های این دوره از جشنواره را شامل «ملاقات خصوصی» به کارگردانی امید شمس ، «مرد بازنده» به کارگردانی محمد حسین مهدویان، «بدون قرار قبلی» به کارگردانی بهروزشعیبی، «شب طلایی» به کارگردانی یوسف حاتمی‌کیا، «شادروان» به کارگردانی حسین نمازی، «شهرک» به کارگردانی علی حضرتی، «دسته دختران» به کارگردانی منیر قیدی، «لایه‌های دروغ» به کارگردانی رامین سهراب، «ماهان» به کارگردانی حمید شاه‌حاتمی، «هناس» به کارگردانی حسین دارابی ، «بیرو» به کارگردانی مرتضی علی عباس میرزایی، «نمور» به کارگردانی داوود بیدل، «علف زار» به کارگردانی کاظم دانشی، «ضد»  به کارگدانی امیر عباس ربیعی و «خائن کشی» به کارگردانی مسعود کیمیایی بیان کرد.
وی اضافه کرد: نوبت‌های نمایش چهلمین جشنواره فیلم فجر در سینماهای اهواز ساعت ۱۸:۳۰ شروع و نوبت آخر ساعت ۲۰:۳۰ برای علاقمندان اکران می‌شود.
قائم مقام دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر در اهواز افزود: تهیه بلیت این دوره از جشنواره با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از گیشه در اهواز فراهم است اما پیشنهاد می‌شود بلیت به صورت مجازی از سایت های معتبر جشنواره به آدرس www.irantict.com ،www.cinematicket.org ، www.gishe7.ir  و www.samfaa.ir تهیه شود.
چنانی با اشاره به برنامه‌های جنبی چهلمین جشنواره فیلم فجر در اهواز بیان کرد:  برگزاری جلسات نقد و بررسی فیلم ، تجلیل از هنرمندان و پیشکسوتان سینمایی خوزستان و برگزاری کارگاه‌های آموزشی از جمله این برنامه ها در این دوره است. 
وی با تاکید اکران با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت و ستاد کرونا اظهار کرد:  نشانه‌گذاری صندلی سینماها، استقرار و چیدمان مراجعان روی صندلی سالن‌های سینما با رعایت فاصله دو متری، استفاده از سیستم تهویه و باز گذاشتن درهای خروج و ورود برای گردش هوا، رعایت فاصله زمانی میان نوبت‌های نمایش برای جلوگیری از تجمع تماشاچیان در سالن فیلم از جمله مهم‌ترین نکاتی است که به سینما داران برای هرچه بهتر برگزار شدن این دوره از جشنواره در اهواز تاکید شده است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.