دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱
22:08 | | فجر 40

نیم نگاه | «ماهان» در جست و جوی فردا | وقتی همه به دنبال امید می‌گردند!

نیم نگاه | «ماهان» در جست و جوی فردا | وقتی همه به دنبال امید می‌گردند!

نخستین اثر سینمایی حمید شاه حاتمی در چهارمین روز چهلمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد.  
به گزارش مرکز روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، فیلم سینمایی «ماهان» دومین فیلمی بود که در روز چهارم جشنواره به نمایش درآمد. فیلمی که تلاش می‌کرد، در هر لحظه‌ای کاشف امید و فردا باشد و نگذارد سرنوشت شخصیت اصلی قصه قربانی ناامیدی شود. 
شخصیت اصلی فیلم که دچار بحران مواجهه با یک بیماری شده است، مدام از تجربیات قبلی می‌گوید و خودش را با مادرش مقایسه می‌کند که در موقعیتی مشابه قرار داشته است. در مسیر زندگی این پسر، اطرافیان و دوستانش تلاش می‌کنند به او بفهمانند که هر شخص سرنوشت خودش را دارد و برای رسیدن به فردا شخصیت اصلی قصه باید مبارزه بکند و بی وقفه بجنگد.
برای تغییر این شخصیت، همه اطرافییان او تلاش می‌کنند و آرام آرام فرد بیمار می‌فهمد که قرار نیست او هم مانند مادر و دیگر افرادی که با سرطان مواجه شده‌اند، سرنوشتی مشابه داشته باشد. فیلمساز تلاش می‌کند، عملگرایی را بیش از هر چیز در فیلمش به نمایش بگذارد و بگوید که رفتار آدم‌هاست که سرنوشت آن‌ها را رقم می‌زند. 
تلاش برای مبارزه با درون پیش از مبارزه با بیماری، سرفصل فیلم سینمایی «ماهان» است. برای بیان یک نوع مبارزه درونی، حمید شاه حاتمی از پدرش که سال‌ها در سینمای ایران فعالیت کرده و تهیه کننده این اثر است، کمک گرفته که به بهترین شکل میل به امید و عملگرایی را به نمایش بگذارد. 
بازیگران فیلم هم جوانانی هستند که در میان دوستداران سینما، شناخته شده نیستند اما آن‌ها هم مانند کارگردان جوان، سعی می‌کنند به خوبی امید را به مخاطب عرضه کنند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.