دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
11:24 | | فجر 40

حضور مثبت و میدانی مدیران سازمان سینمایی در بطن جشنواره

حضور مثبت و میدانی مدیران سازمان سینمایی در بطن جشنواره

روز پنجشنبه در محل برج میلاد ضمن تماشای فیلم‌های چهلمین جشنواره فیلم فجر ، آنچه که توجه‌ام را به‌خود جلب کرد، نظم و انضباط خاصی بود که در بخش‌های مختلف مشهود و به شکلی پررنگ محسوس بود.

یکی از صحنه‌های قابل تامل و بلکه قابل تحسین‌، حضور میدانی جناب خزاعی، رئیس سازمان سینمایی و جناب عشیری مدیر کل روابط‌عمومی این سازمان در کنار سینماگران و اهالی رسانه و بازدید دقیق و توام با گفتمان با حاضرین بود که همین تعامل در بهبود کیفی جشنواره و نیز طرح برخی مباحث در حوزه سینما قطعا راهگشا خواهد بود؛ اتفاقی که با توجه به چند دهه حضورم در جشنواره فیلم فجر، در کمتر دوره‌ای دیده بودم و اتفاقا در بسیاری از دوره‌های پیشین یکی از انتقادت فعالان سینمایی و رسانه‌ای در دسترس نبودن موثر و مستمر مدیران سینمایی و جشنواره در  محل خانه جشنواره برای پاسخگویی و پیگیری مسائل مربوطه بود.
نظم‌ و انضباط بخش‌های اجرایی و خدماتی جشنواره نیز نسبت به دوره‌های پیش کاملا محسوس بود و از ازدحام‌های بی‌مورد و آزار دهنده یا صف‌های بی‌نظم خبری نبود.
تفکیک هوشمندانه سانس‌های مخصوص برای اهالی رسانه و سینماگران و نیز میهمانان سایر دستگاه‌ها نیز باعث شده تا هر دو طیف با فراغ‌بال بهتری به تماشای آثار بنشینند و دیگر چون سال‌های گذشته شاهد گریه نوزادان و قدم زدن کودکان در سالن رسانه و منتقدان نباشیم.
امید که این نظم و حضور میدانی مدیران سازمان سینمایی در بطن امورات این سازمان‌ و تعامل با اهالی رسانه و سینما بعد از جشنواره نیز به شکلی مستمر ادامه یابد.

 

محمد دیندار[منتقد و مستندساز]

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.