جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳
21:29 | | فجر 40

فجر استانی| مراسم افتتاحیه هشتمین جشنواره فیلم فجر استان کرمانشاه

فجر استانی| مراسم افتتاحیه هشتمین جشنواره فیلم فجر استان کرمانشاه

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از آغاز فروش بلیت هشتمین جشنواره فیلم فجر استان کرمانشاه خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، مهدى ربانى‌نژاد اعلام کرد: سال گذشته ما در کرمانشاه دو سینما داشتیم و جشنواره را در این دو سینما (آزادی و فرهنگ) برگزار کردیم. امسال تعداد سینماهای شهر کرمانشاه به چهار افزایش یافته، برای اولین بار در سطح کشور در میان چند استان ممتاز کشور قرار گرفته و جشنواره فجر امسال را در سه سینما برگزار می‌کنیم. در سطح همه مراکز استان‌ها که جشنواره با ۱۶ فیلم برگزار خواهند کرد کرمانشاه از ۱۷ فیلم جشنواره برخوردار است. 
ربانی‌نژاد تصریح کرد: امسال ظرفیت صندلی سینما در کرمانشاه حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است و استاندارد کشور در حدود هر ۴۰۰ نفر یک صندلی هست که ما در کرمانشاه متأسفانه پایین‌تر از این نرم قرار داشته و برای جمعیت بالغ بر یک میلیون نفر کرمانشاه کمتر از ۱۵۰۰ صندلی در کرمانشاه داریم ولی باز هم با استانداردهای جهانی که به ازای هر ۱۰ هزار نفر یک سینمای ۱۰۰ نفره خیلی فاصله داریم. در استان ما وضعیت بهتری نداشته و سه سینمای پاوه و قصرشیرین و اسلام‌آباد که سابقه استفاده داشتیم فعلا فعالیتی ندارند. پردیس سینمای اسلام‌آباد هم فعلا پیشرفت چندانی نداشته و راکد باقی مانده است و همه اینها روی هم رفته نیاز عنایت خاص مسئولان استان و کشور را به مقوله سینما و صنعت سینما که امروزه یکی از مقوله های مهم و قابل اعتنای توسعه‌ پایدار فرهنگی در دنیاست را می‌طلبند که بتوانیم گام بلندی در این راستا برداریم. نکته دیگر که بایستی متذکر شوم در هر مرکز استان فقط چند فیلم پر اقبال و مطرح اکران می‌شود و این در حالی است که امسال ما توانستیم با رایزنی‌های صورت گرفته بسته تصویب شده را بر هم زده و شاید جزو تنها شهرهایی هستیم که بالغ بر یک سوم از فیلم‌های تاپ را در کرمانشاه اکران خواهیم نمود.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: ما در کرمانشاه جدایی از پتانسیل خاص انجمن پویا و فعال سینمای جوان از دو هنرستان هنرهای زیبای پسران و دختران بهره می‌بریم که خوشبختانه در هر دو هنرستان رشته سینما دایر و هم اکنون بالغ بر ۱۵۰ هنرجو داشته مضاف کرمانشاه در حال حاضر در رشته تئاتر هم جزء استان‌های است که بالغ بر بیست گروه فعال دارای مجوز رسمی است که خود امتیازی ویژه است و همه اینها می‌توانند پتانسیل‌های خوبی برای توجه به مقوله سینما تلقی گردند.
ربانی گفت: ما در حال رایزنی هستیم و البته قول‌های مساعدی هم دریافت نموده‌ایم بلکه بتوانیم فیلم برف آخر به کارگردانی دوست و هم استانی عزیزمان جناب آقای امیرحسین عسگری را در سانس سالن ویژه‌ای به صورت فوق‌العاده برای اصحاب رسانه و اهالی سینما و هنر با برگزاری جلسه نقد و بررسی در همین ایام فجر داشته باشیم که قطعاً شور و شعف بیشتری را به سینماهای کرمانشاه خواهد آورد.
وی همچنین به اکران «خائن‌کشی» به کارگردانی مسعود کیمیایی در اولین روز از جشنواره فیلم فجر(۱۵ بهمن ماه) در سینما آزادى اشاره کرد و افزود: «درب» در سینما فرهنگ ساعت ۱۸ و در سینما بیستون ساعت ۱۸  «دسته دختران» و ساعت ۲۰فیلم  «ضد» اکران می‌شود.
شایان ذکر است نهمین دوره جشنواره فیلم فجر استان کرمانشاه همزمان با چهلمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، با اکران ۱۷ فیلم، از ۱۵ بهمن ماه در سینما آزادى، فرهنگ و سینما بیستون آغاز و تا ۲۲ بهمن ماه ادامه دارد. علاقه‌مندان می‌توانند برای خرید بلیت فیلم‌های جشنواره فیلم فجر، از طریق سایت‌های سینما تیکت، ایران تیکت و گیشه هفت اقدام کنند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.