دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱
09:16 | | فجر 40

روز نوشت ۵ | رونق مردمی سینما

روز نوشت ۵ | رونق مردمی سینما

پنجمین روز جشنواره برای اهالی رسانه با حضور دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر حال‌وهوای دیگری پیدا کرد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر، مسعود نقاش‌زاده دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر در پنجمین روز از اکران فیلم‌ها برای اهالی رسانه در خانه جشنواره حضور پیدا کرد و سوژه دوربین عکاسان و تصویربرداران خبری شد.
نشست خبری فیلم‌های «بی‌مادر» و «دسته دختران» که هر دو فیلم پربازیگری بودند هم باعث شدند شرایط متفاوتی در خانه جشنواره رقم بخورد. نوید محمد‌زاده به عنوان میهمان ویژه فیلم «دسته دختران» در خانه جشنواره حضور پیدا کرد تا صدای شاتر دوربین‌ها به شکل پیاپی در خانه جشنواره به گوش برسد.
استقبال مخاطبان از نشست‌های فرهنگی جشنواره نیز مانند روزهای دیگر وضعیت قابل‌توجهی داشت تا جایی که بسیاری از مخاطبان پیرامون برنامه گنجینه سینمای ایران ساعات متمادی را به گپ‌وگفت درباره فیلم «ناخدا خورشید» پرداختند.
امروز البته یاد و خاطره علی انصاریان بازیگر و فوتبالیست فقید کشورمان هم در میان اهالی رسانه زنده بود. بازیگری که درست در ۱۵ بهمن ماه سال گذشته و در میانه جشنواره، چشم از جهان فروبست و جشنواره را سوگوار کرد.
در کنار برنامه‌های تلویزیونی و خبرگزاری‌ها،  البته روزنامه‌ها و مطبوعات هم فعالیت بسیاری را در خانه جشنواره دارند و با ایجاد غرفه یا کیوسک هر روز نقد‌ها، تحلیل‌ها و گفتگوهای جامعی را به مخاطبان در خانه جشنواره ارائه می‌کنند.
امروز در بیرون از  خانه جشنواره نیز سینماها رونق بسیاری داشتند. به‌خصوص موزه سینما که محل رفت‌وآمد بسیاری از هنرمندان و چهره‌های فرهنگی بود. البته هنرمندان همراه با نمایش آثارشان در سینماهای مردمی هم حضور پیدا می‌کنند تا از نزدیک با مخاطبان سینما به گپ‌وگفت بنشینند.
پنجمین روز جشنواره در حالی به کار خود پایان داد که بسیاری از اهالی رسانه خودشان را برای نشست خبری دبیر آماده می‌کنند. در حالی که به دلیل شهادت امام هادی(ع)، نمایش فیلم‌ها در خانه جشنواره با یک سانس تاخیر برگزار می‌شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.