جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳
01:41 | | فجر 40

سکانس ۴ | نفس‌های تازه

سکانس ۴ | نفس‌های تازه

چهارمین روز جشنواره فیلم فجر در سالن خانه جشنواره در برج میلاد با اکران دو فیلم «ملاقات خصوصی» و «ماهان» به پایان رسید.

از نکات جالب توجه نمایش‌های امروز می‌توان به اکران دومین فیلم از رویا تیموریان و دومین بازی نادر فلاح اشاره کرد. از رویا تیموریان علاوه بر ملاقات خصوصی فیلم «شادروان» تا الان اکران شده است. همچنین نادر فلاح همچون فیلم «ملاقات خصوصی»، در فیلم لایه‌های دروغ هم در نقش منفی حضور پیدا کرده است.

ملاقات خصوصی
ملاقات خصوصی ساخته امید شمس اولین فیلم اکران چهارمین روز جشنواره فجر در سینمای اهالی رسانه بود. فیلم که دو بازیگر اصلی‌اش پریناز ایزدیار و هوتن شکیبا هستند، داستانی عاشقانه متفاوت را روایت می‌کند. داستانی که در شرایط غیرمتعارف میان یک زندانی و دختری که پدرش در زندان است به‌وقوع می‌پیوندد. اسم فیلم هم برگرفته از یک قانون ملاقات برای زندانی‌ها است که می‌توانند با همسرشان دیدارهای خصوصی داشته باشند. ستاره اصلی و بازیگر نقش اول فیلم پریناز ایزدیار است که شاید با این فیلم بتواند خودش را به جمع نامزدهای دریافت سیمرغ نیز برساند. این چهاردهمین فیلم سینمایی این بازیگر است که پیش از این یک‌بار و به‌خاطر فیلم «ابد و یک روز» برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن شده است. هوتن شکیبا دیگر بازیگر این فیلم است که او نیز در سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر و برای بازی در فیلم «شبی که ماه کامل شد» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را کسب کرد. از دیگر بازیگران فیلم می‌توان به ریما رامین‌فر، رؤیا تیموریان، سیاوش چراغی‌پور و نادر فلاح اشاره کرد.

ماهان
ماهان ساخته حمید شاه‌حاتمی و به تهیه‌کننده‌گی پدرش علی شاه‌حاتمی کارگردان قدیمی سینمای ایران است. فیلم داستان عاشقانه یک زوج جوان را روایت می‌کند؛ فیلمی کم‌هزینه که تهیه‌کننده‌اش هزینه تولید آن‌را سه میلیارد تومان اعلام کرد. مبلغی که با توجه به میانگین بودجه تولید در سینمای ایران فیلم را به جمع کم‌هزینه‌ها می‌فرستد. فیلم که داستان بازیگری جوان و مستعد را روایت می‌کند، از بازیگران جوان و به‌اصطلاح کارگردانش تازه‌نفس استفاده کرده است. با این وجود ماهان که در سانس دوم اکران شد، برای موفقیت در جشنواره امسال به نظر کار دشواری نسبت به دیگر رقبایش خواهد داشت.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.