یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
10:58 | | فجر 40

طنین صدای فجر در ۸ برنامه رادیویی

طنین صدای فجر در ۸ برنامه رادیویی

برنامه‌های مختص اخبار چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر از صدای جمهوری اسلامی ایران با استقبال شنوندگان شبکه‌های مختلف روبه‌رو شده‌اند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر، صدای جمهوری اسلامی ایران در کنار سیما برنامه‌های متنوعی برای پوشش چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر تدارک دیده‌اند و با بازخوردهای مثبتی نیز روبه‌رو شده است. ۸ شبکه رادیویی مختلف مانند ایران، جوان، فرهنگ، نمایش، گفت‌وگو، سلامت، اقتصاد و صبا برنامه‌های متنوعی در روزهای  جشنواره فیلم فجر تدارک دیده‌اند که در این روزها ابتدایی شنوندگان از این برنامه‌ها رضایت دارند.
«پرانتز باز» از سری برنامه‌هایی با قدمت بالا است که حالا طرفداران را با صدای نیما رئیسی و مجید واشقانی از رادیو نمایش به خانه جشنواره کشانده است. «صنعت سینما» نیز دیگر برنامه‌ای است که از دید اقتصادی از رادیو اقتصاد در این ۶ روز به موضوعاتی نظیر بسترهای نوین پخش فیلم تهدید یا فرصت برای صنعت سینما، بررسی وضعیت پخش فیلم توسط VOD ها در ایران و جهان و میزان رضایت مخاطبان از آثار سینماگران به بحث گذاشته شد.
دکتر شهرام گیل آبادی به عنوان پژوهشگر هنر، سعید الهی مدیر بخش فرهنگی چهلمین جشنواره فیلم فجر، مهوش وقاری بازیگر، پیمان شوقی و حمیدرضا مدقق (منتقد سینما) و … از سری میهمانان این برنامه هستند.
رادیو گفت‌وگو هم برنامه «سودای سیمرغ» را هر شب ساعت  21 به روی آنتن می‌برد. این برنامه طی یک ساعت به‌طور زنده با حضور هنرمندان، عوامل تولید فیلم‌ها و منتقدان به بررسی آثار، رویدادها و حواشی چهلمین جشنواره فیلم فجر می‌پردازد.
برنامه «هدهد صبا» با پخش گزارش‌های ارسالی خبرنگاران و گفت‌وگو با آن‌ها با اجرای غزل نهانی و به تهیه‌کنندگی سینا محمدحسن به آخرین اخبار جشنواره فیلم فجر می‌پردازد.
«هفت اقلیم» و «برداشت ۴۰» کاری از رادیو فرهنگ است که به صورت روزانه به بررسی و تحلیل برنامه‌های رادیویی می‌پردازند. در کنار رادیو فرهنگ  «کافه رادیو» و « سینماچی» برنامه تولیدی از رادیو جوان هستند که به صورت تولیدی ۳ قسمت را روی آنتن برده است.
فاطمه شهبندی تهیه‌کننده برنامه تولیدی «سینماچی» در گفت‌وگو با مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر، درباره این برنامه بیان کرد: «بیشتر سعی کرده‌ایم در برنامه‌مان با منتقدان, اهالی هنر و بیشتر با خبرنگاران صحبت کنیم.» مجری- کارشناس برنامه علی مرادخانی است و با خبرنگارانی مانند موذن، قناعتی، دمزآبادی و بکایی صحبت کردیم.
او ادامه داد: «سعی می‌کنیم به‌صورت روزانه برنامه را تحلیل کنیم و در آخرین قسمت ضبط شده نگاهی کلی به اخبار و اتفاقات روزهای اخیر جشنواره داشته‌ایم.»

«تصویر خیال» از دیگر برنامه‌های رادیو برای پوشش اخبار چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر است که شبکه رادیویی سلامت برای اولین بار با این برنامه روانشناختی به فجر آمده است.  این برنامه از دید جدید به بررسی فیلم‌های چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر می‌پردازد.
مرتضی میلانی یکی از تهیه‌کنندگان این برنامه در گفت‌وگو با مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر، درباره این برنامه رادیویی اظهار کرد: «برنامه به نقد روانشناسی فیلم ها در جشنواره امسال می پردازد و سعی می‌کنیم با کارشناسان از دید جامعه و روان‌شناسی به فیلم‌ها بپردازیم. مینو خانی و صبا رادمان از کارشناسان برنامه هستند و سعی کرده‌ایم از خبرنگاران دیگر هم استفاده کنیم.»
میلانی در ادامه بیان کرد: «برنامه به‌صورت زنده پخش می‌شود و با توجه به جذاب بودن سینما بازخوردهای خوبی از جشنواره فیلم فجر دریافت کرده ایم و این برنامه نگاه نو و جدیدی از دید روانشناختی به فیلم ها دارند. اولین سالی است که در قالب جشنواره فیلم فجر برنامه را پخش می‌کنیم. سعید اسلام زاده مشاور من در این برنامه است که از او بسیار تشکر می کنم.

برنامه های مختلف شبکه های رادیویی تا ۲۲ بهمن ماه، انتهای چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر همراه شنوندگان همیشگی خود خواهند بود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.