چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳
15:22 | | فجر 40

فجر استانی| روشن شدن چراغ جشنواره فجر در گیلان

فجر استانی| روشن شدن چراغ جشنواره فجر در گیلان

اکران فیلم‌های جشنواره فجر در حالی در گیلان آغاز شد که فیلم «خائن‌کشی» با بیشترین استقبال همراه شده و این نشان از استقبال علاقمندان به سینما در روزهای آینده است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، امسال هم استان گیلان همانند چند سال گذشته یکی از استان‌های پیشتاز در اکران همزمان فیلم‌های فجر است اما با یک تفاوت ستاد برگزاری جشنواره فیلم فجر در این استان تلاش کرده اکران فیلم‌های جشنواره چهلم در گیلان متفاوت‌تر از سال‌های گذشته باشد.
مهم‌ترین تفاوت اکران‌های امسال نمایش فیلم‌ها در دو مکان سینما ۲۲ بهمن و تالار مرکزی رشت است. البته تلاش‌های بسیاری شده بود که بر مبنای همان شعار و رویکرد تمرکززدایی همزمان با رشت شهرهای انزلی و لاهیجان نیز شاهد اکران فیلم‌های جشنواره فجر باشند که ستاد مرکزی برگزاری جشنواره با این موضوع مخالفت کرد. فیلم‌ها قرار از در سه سانس ۱۷، ۱۹:۳۰ و ۲۱:۳۰ در سینما ۲۲ بهمن و در سانس‌های ۱۷، ۱۹:۳۰ و ۲۲ در تالار مرکزی رشت برای علاقه مندان به نمایش گذاشته شود.
بر اساس اعلام ستاد مرکزی برگزاری جشنواره فیلم فجر، ۲۲ فیلم در بخش سودای سیمرغ جشنواره حضور دارند که از این تعداد ۱۷ فیلم در گیلان اکران می‌شود. البته جدول اکران فیلم‌ها طی روزهای گذشته بارها دچار تغییر شده تا در نهایت گیلانی‌های علاقه مند به هنر هفتم امسال شاهد اکران همزمان فیلم‌های «ماهان» به کارگردانی «حمید شاه‌حاتمی»، «ملاقات خصوصی» به کارگردانی «امید شمس»، «علف‌زار» به کارگردانی «کاظم دانشی»، «شهرک» به کارگردانی «علی حضرتی»، «شادروان» به کارگردانی «حسین نمازی»، «دسته دختران» به کارگردانی «منیر قیدی»، «خائن‌کشی» به کارگردانی مسعود کیمیایی، «بیرو» به کارگردانی «مرتضی علی عباس‌میرزایی»، «برف آخر» به کارگردانی «امیرحسین عسگری»، «بدون قرار قبلی» به کارگردانی «بهروز شعیبی»، «ضد» به کارگردانی «امیرعباس ربیعی»، «موقعیت مهدی (باکری)» به کارگردان «هادی حجازی‌فر»، «نمور» به کارگردانی «داوود بیدل»، «مرد بازنده» به کارگردانی «محمدحسین مهدویان»، «لایه‌های دروغ» به کارگردانی «رامین سهراب»، «شب طلایی» به کارگردانی «یوسف حاتمی‌کیا» و «هناس» به کارگردانی «حسین دارابی» هستند.
در نخستین روز اکران‌ها در رشت بر اساس جدول برنامه ریزی شده فیلم «خائن‌کشی» به کارگردانی «مسعود کیمیایی» و تهیه‌کنندگی «علی اوجی» برای تماشاگران به نمایش درآمد. همیشه اکران فیلم‌های مسعود کیمیایی در گیلان با استقبال خوب علاقه مندان همراه بوده و در سال‌های گذشته جشنواره نیز نمونه‌ای از آن را در اکران فیلم «خون شد» در سی‌وهشتمین دوره جشنواره فیلم فجر شاهد بودیم.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.