دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
11:06 | | فجر 40

فجر۴۰؛ سال بازیگران جوان

فجر۴۰؛ سال بازیگران جوان

فجر چهلم محل بروز استعدادهای نوی بازیگری است و جوانان سینمای ایران مشعل جشنواره چهلم را روشن کرده‌اند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر، جشنواره فیلم فجر در سال‌های اخیر مرکز ظهور چهره‌های جدیدی در سینمای ایران بوده و تعلق سیمرغ به جوان‌های تازه ورود در این عرصه گواه همین امر است. در این سال‌ها علی‌الرغم تصورات فیلم‌ساز و یا بازیگر تازه‌نفس خط بطلان به تمام ذهنیت تجربه‌گرایی کشیده است. جشنواره چهلم در صف این موضوع بوده است و فیلم‌هایی را انتخاب کرده که چهره‌های نوظهور ترکیب آن را تشکیل داده‌اند؛ برخی از سینماگران این موضوع جوان‌گرایی و فرصتی برای احیای سینمای ایران را تایید کرده‌اند و برخی دیگر جوانگرایی در کنار تجربه را مورد تایید دانسته‌اندکه هر دو این موضوع قابل‌بررسی است.

«حسین شهابی»، مدرس و فیلمساز به مرکز اطلاع‌رسانی جشنواره گفت: «بازیگران و نیروی جوان، از نیروهای بالقوه هستند که به سینما اضافه می‌شوند. حضور نسل جدید در کنار نسل قدیم در سینما بسیار مفید و موثر خواهد بود؛ چرا که تجربه‌های نسل قدیم به نسل جدید منتقل می‌شود. همچنین با حضور چهره‌ها، ایده‌ها و خلاقیت‌های متنوع، از تکرار در سینمای ایران جلوگیری خواهد شد. این بسیار خوب است که به جوانان و چهره‌های جدید فرصت داده شود تا خودشان را نشان دهند؛ کما اینکه در سال‌های اخیر شاهد این بوده‌ایم که برخی چهره‌های جدید بازی‌های درخشان و حضور تاثیرگذاری در آثار سینمایی داشته‌اند و این بسیار خوب است.»
«سیدجمال سیدساداتیان» نیز دراین‌باره گفت: «خلاقیت و اندیشه‌های جدید برای سینمای ایران حتما حاصل تفکرات جوانانی است که در این عرصه با شور و هیجان وارد سینما شده‌اند. در سال‌های اخیر جوانان نوظهوری داشته‌ایم که به فیلم‌سازی سینمای ایران جهت داده‌اند که در کنار بزرگان سینما این جوانان باید خط فکر را جهت دهند.»
او ادامه داد: «اگر در جشنواره چهلم فیلم‌سازان و بازیگران نوظهور به‌درستی کارشان را انجام دهند، این رویداد سینمایی کارش را به درستی انجام داده است و همین موضوع می‌تواند الگویی برای دوره‌های دیگر باشد.»
«امیر دژاکام» نیز عنوان کرد: «جوانگرایی در سینما یک اتفاق خوب است و اینکه مدیران و هیات انتخاب جشنواره این حرکت را آغاز کرده‌اند را می‌توانیم همان نقطه اوج جشنواره فیلم فجر در چهلمین دوره بدانیم؛ اما نکته مهم این است که نکند با پدیدار شدن چهره‌ها نوظهور و جوان، پیشکسوت‌های این عرصه را فراموش کنیم. تمام این جوانانی که در این عرصه حضور پیدا کرده‌اند و اکنون ذوق حضورشان را داریم چیزی جز تجربه بزرگان سینما برایشان درس‌آموز نخواهد بود.»

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.