چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
09:55 | | فجر 40

روز نوشت | روز پاسداشت شهید مهدی باکری

روز نوشت | روز پاسداشت شهید مهدی باکری

جشنواره فیلم فجر در هفتمین روز خود با نمایش فیلم زندگی شهید مهدی باکری شلوغ‌ترین ساعات خود را تجربه کرد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر؛ اهالی رسانه در هفتمین روز اکران فیلم‌ها در خانه جشنواره روز پرکاری را پشت سر گذاشتند. محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم برای نخستین بار در محل خانه جشنواره حضور پیدا کرد تا از نزدیک شاهد روند برگزاری جشنواره قرار بگیرد. 
میکروفون‌ها و دوربین‌ها با حضور وزیر فعال شدند و وزیر ارشاد در هر استودیو و برنامه‌ای حاضر شد و در جمع خبرنگاران نیز به سوالات آن‌ها پاسخ داد.
فیلم «نگهبان شب» ساخته رضا میرکریمی که در سانس نخست اکران‌ها برای اهالی رسانه پخش شد، یکی دیگر از دلایل پرکاری اهالی رسانه بود چرا که میرکریمی با شکل و شمایل تازه‌ و با بازیگران متفاوتی کار کرده بود و همین اتفاق اهالی رسانه را مجاب می‌کرد تا برای حضور در نشست این فیلم حاضر باشند.
در سانس دوم هم خانه جشنواره یکی از شلوغ‌ترین اوقات خودش را تجربه کرد تا جایی که صف‌های ورود به سالن اصلی و بالکن جشنواره تا راه‌پله‌ها کشیده شده بود. فیلم «موقعیت مهدی» اولین فیلم هادی حجازی‌فر در قامت کارگردان بود که به زندگی شهید باکری می‌پرداخت.
توجه به زندگی این شهید والامقام و روایت بخش‌هایی از روحیات شخصی این شهید خود به یکی از دلایل اهمیت و جذابیت این فیلم برای مخاطبین جشنواره تبدیل شده بود.
عوامل این دو فیلم نیز مانند دیگر روزها تا ساعات پایانی شب در برنامه‌های مختلف تلویزیونی و شبکه نمایش خانگی، همچنین خبرگزاری‌ها و شبکه‌های رادیویی حضور پیدا کردند تا درباره آثارشان به گفت‌وگو بنشینند.

حضور فرزندان شهیدان باکری، همت و دستواره در روز هفتم جشنواره برای تماشای فیلم موقعیت مهدی، حرکتی ارزشمند در پاسداشت جایگاه فرماندهان شهید دفاع مقدس بود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.