چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳
00:50 | | فجر 40

فجر استانی| اکران ویژه روشندلان در شیراز

فجر استانی| اکران ویژه روشندلان در شیراز

به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، معاون هنری سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس گفت: در میان جشنواره‌های فجر تنها جشنواره فیلم فجر آن هم با ۱۶ فیلم در استان فارس و به صورت مشخص شهر شیراز اجرا می‌شود که براساس اعلام دبیرخانه جشنواره این ۱۶ فیلم در ۳ سالن سینمایی شهر به اکران در می‌آید.
بهروز مرامی افزود: سینما سعدی در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۱، مجموعه هنر شهر آفتاب در دو سالن بنفش و نارنجی در ۳ سانس ۱۸:۳۰، ۱۹ و ۲۱ و پردیس سینمایی گلستان نیز در سانس ۲۱ به اکران فیلم‌های این دوره از جشنواره می‌پردازند. بر این اساس فیلم‌های «هناس»، «شادروان»، «شهرک»، «شب طلایی»، «لایه‌های دروغ»، «پیرو»، «دسته دختران»، «2888»، «خائن‌کشی»، «بی‌مادر»، «ملاقات خصوصی»، «علفزار»، «مرد بازنده»، «بدون قرار قبلی»، «موقعیت مهدی» و «ضد» در این دوره از جشنواره برای اکران در شهر شیراز انتخاب شدند. 
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به تشریح بیشتر این جشنواره و دیگر جشنواره‌های فجر در استان پرداخت و اظهار داشت: دو فیلم برای روشندلان و ناشنوایان در نظر گرفته شده که این از وجوه تمایز این جشنواره است.
وی با بیان اینکه کدام فیلم‌ها برای این گروه اکران می‌شود، گفت: هنوز روز و تاریخ اکران فیلم و خود فیلم‌ها مشخص نیست، اما مصمم به اجرای این برنامه هستیم تا این دسته از افراد هم بتوانند از جشنواره فیلم فجر بهره‌مند شوند. 
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس درباره رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در اجرای جشنواره فیلم فجر افزود: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا سینماها از گروه مشاغل شماره سه به مشاغل شماره دو منتقل شدند و بر اساس آن مجاز به فعالیت به صورت محدود هستند.
مرامی بیان کرد: علاوه بر این به لحاظ تعداد افرادی که برای دیدن فیلم اقدام می‌کنند نیز محدودیت‌هایی در نظر گرفته شده و افراد باید حتما دو دز واکسن تزریق کرده باشند که هنگام ورود به سینما کارت‌های واکسن آنها کنترل می‌شود.
وی درباره جشنواره موسیقی فجر نیز عنوان کرد: به دلیل اینکه این گروه از فعالیت‌ها در مناطق پرخطر مجاز به فعالیت نیستند امسال جشنواره موسیقی فجر را نخواهیم داشت البته این جشنواره در تهران با ۳۰ درصد ظرفیت فعال است که با این شرایط به دلیل مقرون به صرفه نبودن برای برگزارکنندگان جشنواره در استان‌ها برگزار نمی‌شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.