پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
14:51 | | فجر 40

روز نوشت|کوکوی کبوتران حرم*

روز نوشت|کوکوی کبوتران حرم*

هشتمین روز از جشنواره فیلم فجر در خانه جشنواره با نماهایی از حرم مطهر امام رضا(ع) رنگ و بوی دیگری به خود گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر؛ مثل سه روز گذشته وزش باد هوای تهران را پاکیزه کرده بود و تصویر شهر از مرکز همایش‌های برج میلاد تماشایی بود.
در لابه‌لای کارهای متعدد اهالی رسانه در این چند روز خودشان در گوشه و کنار برج و با نماهای زیبای شهر تصاویر یادگاری را ثبت می‌کردند.
دو فیلم «بی‌رویا» و «بدون قرار قبلی» هم در روز هشتم جشنواره برای اهالی رسانه اکران شدند. حضور  هومن سیدی و طناز طباطبایی در فتوکال و نشست رسانه‌ای فیلم «بی رویا» موجب شد تا خبرنگاران و عکاسان و تصویربرداران متعددی در سالن حضور پیدا کنند.
فیلم سینمایی «بدون قرارقبلی» هم در سانس دوم اکران شد. بخش‌هایی از این فیلم به نماهایی در حرم امام رضا(ع) می‌پرداخت و نماهایی از کبوتران ساکن حرم حال و هوای جشنواره را تحت تاثیر قرار داد و دل بسیاری از مخاطبان را راهی این مرقد شریف کرد.
«انجمن اُتیسم ایران» هم امروز دست به کار بود و شاخه‌های گل رُز را به دست اهالی رسانه می‌دادند. دلیل این اتفاق کاراکتر اوتیسمی بود که در فیلم «بدون قرارقبلی» حضور داشت.
امروز البته دو مهمان دولتی نیز در جشنواره حضور داشتند. امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن بازدید از شرایط برگزاری جشنواره به تماشای فیلم هم نشست.
علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران نیز دیگر مهمان دولتی جشنواره بود. او جدای از سرکشی بر نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی با اهالی رسانه به گفتگو نشست و در سالن اصلی برج میلاد فیلم تماشا کرد.
باد سیاهی شب را دیدنی کرده بود و اهالی رسانه بعد از یک روز پر کار دیگر برای پوشش نهمین روز جشنواره برج میلاد را ترک کردند تا روز دیگری را پشت سر بگذارند.
*نام نمایشنامه‌ای از علیرضا نادری

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.