دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
11:05 | | فجر 40

غلامرضا موسوی عنوان کرد: امنیت کامل در اخذ آرای مردمی جشنواره چهلم

غلامرضا موسوی عنوان کرد: امنیت کامل در اخذ آرای مردمی جشنواره چهلم

رییس اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران می‌گوید، سانس‌های ویژه در سینماهای مردمی با دستور دبیر جشنواره فیلم فجر حذف شده است.

غلامرضا موسوی، رییس اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران گفت: از روز جمعه ۱۵ بهمن‌ماه، نمایش فیلم‌های حاضر در چهلمین جشنواره فیلم فجر در ۳۱ استان کشور آغاز که در هرکدام از این مراکز ۱۶ فیلم به نمایش گذاشته شده است؛ و تا امروز استقبال خوبی از فیلم‌های جشنواره صورت گرفته است.

او با اشاره به اینکه البته در شهر مشهد، تمام فیلم‌ها به‌غیر از ۲ فیلم به نمایش درآمده است، ادامه داد: تاکید می‌کنم که هر فیلم در هر استان سه سانس نمایش داده شده است و می‌توان گفت همه کسانی که سینمای ایران را در سراسر کشور دنبال می‌کنند، امکان این را داشتند که همزمان با تهران، آثار حاضر در جشنواره را ببینند.

این تهیه‌کننده سینما بیان کرد: در هیچ‌کدام از استان‌های کشور سانس ویژه‌ای در نظر گرفته نشده بود، مگر اینکه برخی از سینماها فیلمی را نداشته‌اند و فیلم دیگری را جایگزین کردند. به‌عنوان مثال برخی از شهرها مانند مشهد توانسته‌اند به برخی از سینماها ۸ فیلم بدهند، به‌همین دلیل باید هزینه فیلم‌های دیگر را پرداخت کرده تا بتوانند فیلم‌ها را نمایش دهند. تاکید می‌کنم آقای نقاش‌زاده به عنوان دبیر جشنواره گفته بود که هیچ‌کدام از فیلم‌ها در تهران و شهرستان‌ها نباید سانس فوق‌العاده داشته باشد.

موسوی در پاسخ به این پرسش که بحث سیمرغ مردمی، به‌ویژه برای نوبت اکران نوروزی بسیار مهم است، آیا اتحادیه نماینده‌ای در این زمینه برای بررسی آراء مردمی معرفی کرده است یا خیر، توضیح داد: در حال حاضر اخذ رای برای بهترین فیلم از سوی تماشاگران براساس سیستم سمفا صورت می‌گیرد؛ درواقع مخاطب که از طریق سایت‌های مجازی که از قبل اعلام شده بلیت جشنواره را خریداری می‌کند، می‌تواند به فیلم‌های موردنظر خود رای دهد. به گمان من با چنین سیستمی هیچ راهی برای تقلب وجود ندارد، مگر اینکه کسی بتواند سیستم‌های موردنظر را هک کند که با توجه به اینکه مسئول فنی این سیستم‌ها آقای میلاد شکرخواه از جوانان دقیق در این حوزه است، بی‌شک چنین امری کاملاً بعید است.

منبع: خبرگزاری مهر

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.