شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
16:04 | | فجر 40

فجر استانی| جشنواره فیلم فجر موجب ارتباط بیشتر مردم با سینما می‌شود

فجر استانی| جشنواره فیلم فجر موجب ارتباط بیشتر مردم با سینما می‌شود

قائم مقام دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر در اهواز گفت: جشنواره فیلم فجر باعث ارتباط مردم با صنعت سینما و افزایش تولیدات سینمایی می شود و یک آشتی مجدد بین مردم و سینما اتفاق می افتد که بسیار ارزشمند است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، ناصر چنانی در حاشیه هفتمین روز اکران فیلم‌های چهلمین جشنواره فیلم فجر در اهواز با اشاره به این که این جشنواره یک رویداد جریان‌ساز در حوزه‌های مختلف فرهنگی هنری و سینمایی است بیان کرد: اکران فیلم‌های جشنواره در خوزستان امسال با استقبال بیشتری نسبت به دوره‌های قبل همراه بوده است.
وی ادامه داد: جشنواره فیلم فجر باعث ارتباط مردم با صنعت سینما و افزایش تولیدات سینمایی می‌شود و یک آشتی مجدد بین مردم و سینما اتفاق می‌افتد که بسیار ارزشمند است.
چنانی اضافه کرد: جشنواره فیلم فجر در اهواز تفاوت‌هایی را نسبت به دوره‌های قبل داشته به طوریکه مردم با نگرانی کمتری فیلم‌ها را دنبال کردند.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: برای این منظور سه پردیس سینمایی و سه سینما فعال شده و روزانه ۱۰ هزار و ۸۰ نفر صندلی برای نمایش درنظر گرفته شد که با بالاترین ظرفیت ممکن و رعایت فاصله‌گذاری شاهد استقبال خوب مردم بودیم.
وی با اشاره به نمایش فیلم‌های جشنواره در ۶ سانس بیان کرد: مردم در طول سال پیگیر فیلم های جشنواره هستند لذا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دست اندرکار سعی کرده متناسب با درخواست‌‌های موجود رایزنی‌ها و هماهنگی خود را برای اکران بیشتر فیلم‌ها در خوزستان داشته باشد.
قائم مقام دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر در اهواز اظهار کرد: خوزستان کامل‌ترین بسته فیلم‌های سینمایی این دوره از جشنواره را از لحاظ کمی و کیفی در بین استان های کشور داشته است و نمایش فیلم ها در سطح خوب و بالا علاوه بر سه سینمای اهواز در آبادان و خرمشهر نیز اکران شد.
چنانی گفت: معرفی منتخب فیلم از نظر مردم و منتقدان به دبیرخانه چهلمین جشنواره فیلم فجر بعد از پایان جشنواره و بعد از نقد و بررسی در کنار نمایش فیلم در این دوره از جشنواره صورت می‌گیرد.
وی ادامه داد: اتفاق دیگر که در این دوره از جشنواره در کشور و دیگر استان‌ها برای نخستین بار رقم خورد، نمایش فیلم‌های برگزیده این دوره از جشنواره از ۱۸ تا ۲۵ بهمن در مناطق محروم و کم برخوردار شامل شهرستان‌های رامهرمز، کارون، شادگان، دشت آزادگان، حمیدیه، شوش و کرخه بود.
به گفته وی با استقرار سه دستگاه سینما سیار و به کمک انجمن سینمای جوان اهواز مورد استقبال این مناطق قرار گرفته است.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان افزود: تنوع تولیدات سینمایی امسال بهتر از دوره‌های قبل بوده و تمام سلیقه ها پیش بینی شده و در ژانرهای اجتماعی، کمدی، دفاع مقدس و … فیلم تولید شده و همین باعث شده همه اقشار بتوانند با سلیقه‌های مختلف برای دیدن فیلم به سینما بیایند و این اتفاق خوبی است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.