یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
22:28 | | فجر 40

مسعود نقاش‌زاده: برای ارتقای جشنواره بر قانون‌گرایی و استانداردسازی تاکید داشتیم

مسعود نقاش‌زاده: برای ارتقای جشنواره بر قانون‌گرایی و استانداردسازی تاکید داشتیم

دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر به اهمیت قانون‌گرایی و استانداردسازی  برای ارتقای جشنواره اشاره کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، مسعود نقاش‌زاده دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر در مراسم پایانی چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر در سخنانی گفت: سپاسگزارم که با حضور خود این مجلس را گرم کردید. ایام فجر انقلاب را گرامی می‌دارم. علی‌رغم همه محدودیت‌هایی که در چرخه تولید وجود داشت، سینماگران تلاش کردند و چرخ صنعت سینما را در حرکت نگه داشتند. سینمای ایران به درخت تناوری تبدیل شده که شاخه‌های جوان و پرباری دارد. آنچه امروز داریم دسترنج سینماگران اندیشمند است.
او ادامه داد: ما کوشیدیم که در دوره چهلم رویه‌ها را استانداردسازی کنیم. ما یک آیین‌نامه دقیق و گاهشمار معین داشتیم که فرصتی برای آینده‌نگری به ما می‌دهد. برای ارتقای جشنواره به قانون گرایی تاکید داشتیم. فیلم‌ها را براساس برنامه پذیرفتیم و فشارها را نپذیرفتیم و در راستای عدالت فرهنگی، طنین سینمای انقلاب شنیده شد. البته دشواری‌های بسیاری داشتیم و در برابر تهدیدها و یٲس‌ها همکاران ما تلاش کردند که کار درست را انجام دهند.
او ادامه داد: ما باید چالش‌ها را در سینمای ایران بازشناسایی کنیم. مماشات و مصلحت‌اندیشی، مشکلات ما را حل نمی‌کند و باید سرسختانه با نواقص ‌کار خود روبه رو شویم. این سینما نیاز به مراقبت و مهربانی دارد و باید قدر فرهنگ ارجمند این سرزمین را بدانیم و حیف است که مهر را در دل نپروریم.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.