شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳
17:39 | | فجر 40

شهاب حسینی؛ درخشان در شب ستاره ها

شهاب حسینی؛ درخشان در شب ستاره ها

در شب پرستاره اختتامیه جشنواره فیلم فجر در برج میلاد به نظر ستاره اصلی یکی از اعضای هیات داوران بود.

 شهاب حسینی جوان ترین عضو هیات داوران و شاید محبوب ترین آن ها بود. البته که حضور او در جمع داوارن جشنواره چهلم حواشی خاص خودش را هم داشت و مسعود کیمیایی کارگردان و پولاد کیمیایی بازیگر فیلم خائن کشی به این دلیل از حضور در بخش مسابقه انصراف دادند اما جمعه شد و در طول مراسم اختتامیه آنکه بیش از هرکس دیگری در سالن اصلی برج میلاد مورد توجه قرار گرفت شهاب حسینی بود.

از بازیگران تا عوامل مختلف که موفق به کسب جایزه شدند بیشترین ابراز محبت را نثار او  کردند. در میان چهره های سرشناسی که دیشب برای دریافت جایزه روی صحنه رفتند نادر سلیمانی برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش  مکممل مرد و فرشته حسینی برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل زن به طور خاص از شهاب حسینی تشکر کردند . کاری که طناز طباطبایی و امین حیایی هم انجام دادند اما شاید جالب ترین بخش ها مربوط به جایزه بهترین کارگردانی ودیپلم افتخار جایزه ویژه هیات داوران بود. تورج الوند بازیگر فیلم نگهبان شب که در غیاب رضا میرکریمی برای دریافت جایزه روی صحنه رفت شهاب حسینی را در آغوش گرفت و لحظاتی این ابراز علاقه جدی طول کشید.

هادی محقق کارگردان فیلم «درب» که دیپلم افتخار جایزه ویژه هیات داوران را گرفت نیز صحنه مشابهی را رقم زد.

برخور ستاره های حاضر در برج میلاد و ابراز تشکر و علاقه برندگان سیمرغ به شهاب حسینی نشان داد که او مهمترین چهره هیات داوران جشنواره چهلم بوده است. هرچند در هیات داوران نام های مطرحی چون مسعود جعفری جوزانی، مجید انتظامی  نیز حضور داشتند بی تردید او چهره درخشان استیج سالن اصلی برج میلاد بود. ستاره ای که در این سال ها بیشتر تمرکزش را از روی بازیگری به سمت تولید فیلم برده است.

با توجه به میزان محبوبیت شهاب حسینی چه در میان علاقمندان و چه در میان اهالی سینما به نظر می رسد که مدیران جشنواره فجر با کسب رضایت او برای حضور در جمع هیات داوران توانستند یک موفقیت مهم برای خودشان رقم بزنند. حضور شهاب حسینی در جمع هیات داوران علاوه بر ماجرای انصراف کیمیایی و پولاد ، حواشی دیگری را هم به همراه داشت از جمله اینکه برخی رسانه ها گزارش هایی درباره قدرت بیشتر آرای او در جمع  اعضای داوران داشتند اما کسانی چون جعفری جوزانی، مجید انتظامی، محمد علی باشه آهنگر و محمد سجاده چی که هر کدام در زمینه تخصصی خودشان صاحب سبک و نام هستند بعید است که نسبت به انتخاب های تخصصی شان مصالحه ای در قضاوت به خرج داده باشند. با این وصف اگر نقش شهاب را در انتخاب بهترین بازیگران امسال و حتی انتخاب نامزدها در نظر بگیریم می توان گفت جشنواره چهلم از این نظر یکی از بهترین سالهایش را سپری کرد و سیمرغ به آنهایی رسید که انگار بیشترین شایستگی را برای دریافتش داشتند.

نکته قابل توجه اما می تواند این باشد که حضور شهاب حسینی در هیات داوران توانست وزن محبوبیت این بخش مهم از جشنواره را به طرز چشمگیری بالا ببرد. بازیگر، کارگردان و تهیه کننده ای که در کارنامه اش مجموعه ای از معتبرترین جوایز بازیگری دیده می شود و شاید امروز مهمترین بازیگر سینمای ایران در عرصه بین الملل باشد.

منبع: هنرآفرین

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.