جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
19:08 | | فجر 40

ضیافت هنری با هدف اعتلای فرهنگ و هنر

ضیافت هنری با هدف اعتلای فرهنگ و هنر
همزمان با برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همگام با اکران ۱۰ فیلم در ۱۰ شب در سالن سینمایی این وزارتخانه، صندوق اعتباری هنر نیز به نوبه خود با ایجاد غرفه ای وزین تلاش کرد تا میزبانی ویژه ای را در این ضیافت هنری  از شخصیت های فرهنگی، سیاسی، کشوری، لشکری و دیگر اقشار آحاد مردم این مرزو بوم بعمل آورد.

 

شامگاه دوشنبه همزمان با اکران فیلم نگهبان شب رضا میرکریمی، حجت الاسلام و المسلمین محمود محمدی عراقی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، با حضور در غرفه صندوق اعتباری ضمن ثبت خط نگار ماندگار بر دیوار یادبود درباره هنر و گرامیداشت یاد وخاطر مسافران آسمانی درگذشته در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ از تلاش های فعالان فرهنگی و هنری کشور در راه اعتلای فرهنگ و هنر ایران اسلامی تمجید کرد.

 

همچنین حجت الاسلام حمید رسایی، رسول نجفیان، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون از دیگر میهمانان این شب های صندوق هنر بودند.

 

نجفیان همچنین بر روی دیوار یادبود نوشت: سوءتغذیه و قحطی یک ملت را نابود نمی کند اما سوءتغذیه فرهنگی و هنری و قحطی معنویت یک ملت را نابود و محو و تباه می کند.

 

سید محمود اسلامی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیگر مهمان غرفه صندوق بود که حین بازدید از غرفه، پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر او را همراهی و ضمن ارائه توضیحاتی راجع به فعالیت‌های انجام شده، گزارشی از آخرین اقدامات در این صندوق را به معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ ارائه داد.

 

اسلامی نیز ضمن تمجید و ستودن حضور فعالان صندوق اعتباری هنر در این مکان، با بیان اینکه روند فعالیت های صندوق در حمایت از هنرمندان کشور علی رغم محدودیت های مالی چشمگیر است ابراز امیدواری کرد که صندوق همچنان در مسیر رشد و تعالی گام بردارد و بتواند بیش از پیش خدمات خود را خانواده فرهنگ و هنر کشور ارائه دهد. در این راه ما نیز از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

منبع: صندوق اعتباری هنر

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.