جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
20:37 | | فجر 40

فجر استانی| سنگ تمام سینمادوستان استان خوزستان برای هنر هفتم

فجر استانی| سنگ تمام سینمادوستان استان خوزستان برای هنر هفتم

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، شرایط کرونا تا حد زیادی بر نحوه اکران فیلم‌های سینمایی در سراسر جهان آثار منفی بر جای گذاشت و اقتصاد سینما را با مشکل جدی مواجه و پای اکران آنلاین را هم به صنعت هنر سینما باز کرد، اما جشنواره چهل و سوم فیلم فجر با تب و تاب کرونایی‌ و با استقبال قابل توجه خوزستانی‌ها مواجه شد. هرچند ظرفیت سینما توسط ستاد ملی کرونا با رعایت اصول بهداشتی کرونایی‌ و شیوه‌نامه‌های مرتبط با آن و تا سقف ۵۰ درصد تعیین شده بود اما این مسئله باعث نشد که شوق مردم به دیدن فیلم‌های سینمایی جشنواره فیلم فجر کم شود، مردم خوزستان و به ویژه اهوازی ها برای هنر هفتم سنگ تمام گذاشتند.
در سه سینمای منتخب برای اکران فیلم‌های سینمایی جشنواره فیلم فجر همه بلیت‌ها فروش رفت و هیچ صندلی خالی نماند، این نکته بیانگر استقبال خوب مردم از سینما بود. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این خصوص می‌گوید: انتظار چنین استقبالی را از مردم داشتیم و پیش‌بینی می‌کردیم که مردم از فیلم‌های سینمایی جشنواره فیلم فجر استقبال کنند. خوزستان و هنرمندان خوزستانی به ویژه سینماگران و بازیگران همواره خوش درخشیده‌اند و جایگاه ویژه‌ای در سینمای ایران داشته‌اند.
وی ادامه داد: خوزستان همواره مشتری پروپاقرص فیلم‌های سینمایی جشنواره فیلم فجر بوده و تصور خوزستان بدون سینما تصوری پوچ است. طی دو سال گذشته کرونا بر همه جنبه‌های زندگی مردم آثار منفی بر جای گذاشت و سینما هم از این تأثیر دور نبود. امسال نکته مهم اکران فیلم در ۱۲ منطقه محروم خوزستان بود که باعث شد سینما با مردم این مناطق آشتی کند و گره بخورد.
سیدامین سپهریان، دبیر اجرایی جشنواره فیلم فجر در خوزستان نیز می‌گوید: اکران فیلم‌های سینمایی جشنواره فیلم فجر در مناطق محروم خوزستان مهم‌ترین ویژگی جشنواره امسال بود و آن را از بقیه سال‌ها متفاوت و متمایز کرد. حمیدیه، سوسنگرد، هفتگل، شوش، روستای چغازنبیل معبد زیگورات، کوت عبدالله، شادگان، روستای صراخیه، روستای حدبه، رامهرمز، الوان، سده و شاوور مناطق محروم خوزستان هستند که فیلم‌های جشنواره فیلم فجر امسال در آنها اکران شد.
سینما همیشه به علاقه‌مندان به خود بدهکار است و مردم در هر شرایطی پشت هنر هفتم را خالی نکردند. کرونا هم با همه قدرت حریف علاقه‌مندان سینما نشد و امسال نیز به رغم شرایط کرونایی از فیلم‌های سینمایی جشنواره فیلم فجر استقبال خوبی کردند. انتظار می‌رود مسئولان سینمای ایران توجه ویژه‌ای به خوزستان در زمینه اکران فیلم‌ها داشته باشند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.