شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
17:37 | | فجر 40

مسعود نقاش زاده عنوان‌کرد: احترام قابل تقدیر به نظر داوران در چهلمین جشنواره فیلم فجر

مسعود نقاش زاده عنوان‌کرد: احترام قابل تقدیر به نظر داوران در چهلمین جشنواره فیلم فجر

چهلمین جشنواره فیلم فجر با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
 مسعود نقاش زاده دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر بلافاصله بعد از پایان آیین اختتامیه این جشنواره گفتگوی تلویزیونی انجام داد. وی در این گفتگو که در شبکه چهار سیما زنده پخش شد، اعلام کرد که در این دوره کمترین اعتراضات به تصمیمات داوران جشنواره انجام شد و شاید به نوعی بهترین دوره جشنواره از حیث داوران بود. چرخی در میان اخبار، گزارش‌ها و مقالاتی که در رسانه‌های مختلف منتشر شده است و یا حتی مطالبی که از داوران جشنواره در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی انتشار پیدا کرده گویای صحت ادعای دبیر جشنواره است.
البته مواردی بود که نسبت به یکی از داوران اعتراض های شخصی و فردی به صورت کنایه ای انجام شده بود؛ اما نسبت به تصمیم داوران کمتر اعتراض جدی مطرح شد و دیگر خبری از بیانیه‌های اعتراضی منتشر شد. این به آن معنا نیست که همه اهالی جشنواره و هنرمندان با داوران اتفاق نظر دارند شاید اختلافاتی هم با تصمیمات داوران وجود داشته است اما آنچه از برآیند صحبتها و نظرات نمود پیدا می‌کند، پذیرفتن رویکرد داوران در نگاه به آثار است. اعتراض نسبت به برخی از تصمیمات، حواشی و اتفاقات جشنواره انجام شد. حتی یکی از فیلم های حاضر در فستیوال از بخش‌های مختلف مسابقه کناره گیری کرد اما اعتراض رسمی از سوی فیلم ها نسبت به داوری داوران نبود.
نوع تقسیم جوایز نیز از نظر بسیاری از اهالی رسانه عادلانه عنوان شد. همین موضوع علاوه بر بالا بردن اعتبار داوران، به عیار جشنواره، کمکی دوچندان کرد. احترام هنردوستان به داوران اتفاقی بزرگ و مهم از دستاوردهای جشنواره چهلم بود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.