یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
10:48 |

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خبر داد؛

فجر استانی| اکران همزمان فیلم‌های چهل‌ویکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در استان کردستان

فجر استانی| اکران همزمان فیلم‌های چهل‌ویکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در استان کردستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از تشکیل شورای سیاستگذاری اکران همزمان فیلم‌های چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر در استان کردستان و انجام تدارکات لازم برای این کار خبر داد.


به گزارش روابط عمومی چهل‌ویکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، علی‌اصغر دریایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: امسال نیز همچون سال‌های قبل سازمان امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امکان اکران همه فیلم‌های راه‌یافته به بخش‌های مختلف چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر در استان کردستان را فراهم کرده است. وی افزود: اکران همزمان آثار جشنواره فیلم فجر در استان کردستان در سال‌های قبل با استقبال بی‌نظیری مواجه بوده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان کردستان تصریح کرد: تاثیرگذاری تماشای فیلم در فرهنگ‌سازی و همچنین کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی، یکی از مهم‌ترین اهداف اکران همزمان آثار جشنواره فیلم فجر در استان است. بر این اساس امکان حضور مردم مناطق حاشیه شهر برای دیدن فیلم‌های این دوره از جشنواره را فراهم خواهیم کرد.مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان عنوان کرد: فیلم‌های این دوره از جشنواره در دو سالن شماره یک و شماره دو پردیس سینمایی بهمن سنندج اکران خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: اگرچه سازمان سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون امکان و مجوز اکران در پردیس سینمایی بهمن سنندج را صادر کرده است، اما بدون شک تلاش خواهیم کرد در صورت موافقت سازمان سینمایی کشور علاوه بر سنندج در یک یا دو شهر دیگر استان  نیز اکران همزمان آثار جشنواره را داشته باشیم. دریایی درباره حضور فیلمسازهای استان کردستان در این رویداد هنری گفت: ویژه برنامه‌هایی برای تجلیل و قدردانی از فعالان عرصه فیلمسازی استان، در ایام اکران فیلم‌های چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر در استان کردستان تدارک دیده شده است.

چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر همزمان با تهران در ۳۰  استان کشور برگزار میشود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.