دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
15:56 |

آماده‌باش به ۲۴ فیلم

آماده‌باش به ۲۴ فیلم

تکلیف فیلم‌های راه‌یافته به چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر چهارشنبه ۵ بهمن‌ماه مشخص شد و در فاصله ۷ روزمانده به آغاز برگزاری جشنواره، فهرست ۲۴ فیلم حاضر در بخش سودای سیمرغ این دوره از جشنواره معرفی شدند. 

عماد حسینی (استاد)، حسین میرزامحمدی (کت چرمی)، آرمان خوانساریان (جنگل پرتقال)، رضا نجاتی (بعد از رفتن)، لیلی عاج (سرهنگ ثریا)، بابک خواجه پاشا (در آغوش درخت)، محمد عسگری (اتاق گلی)، ناهید عزیزی (آه سرد)،‌ هادی محمدپور (های‌پاور) و فرشاد گل‌سفیدی (هفت بهارنارنج) از جمله فیلم‌اولی‌های حاضر در این دوره از جشنواره هستند.
اما علاوه بر فیلمسازان نوظهور و کارگردانان تازه‌‌نفس، جشنواره امسال از فیلمسازان نسل‌های دوم و سوم خالی نیست و نام‌هایی آشنا دیده می‌شوند که هر خبر تازه درباره آنها کنجکاوی علاقه‌مندان جدی سینما را در پی‌ دارد.

کیومرث پوراحمد از معدود بازماندگان سینمای دهه ۶۰ و یکی از چهره‌های حاضر در فجر چهل و یکم است. بهروز افخمی نه در قامت کارگردان بلکه در کسوت تهیه‌کننده «استاد» را به جشنواره آورده است.

در پیگیری نام‌های آشنا از نسل دوم فیلمسازان با رسول صدرعاملی به عنوان تهیه‌کننده (جنگل پرتقال) و کمال تبریزی به عنوان مشاور کارگردان (سرهنگ ثریا) روبه‌رو هستیم. به این فهرست می‌توان اسامی کارگردان‌های آزمون‌ پس‌داده‌ای همچون محمدعلی باشه آهنگر (سینما متروپل) و محمدحسین لطیفی (غریب) و  فیلمسازانی چون مهرداد خوشبخت (پالایشگاه)، هادی محمدیان (بچه‌زرنگ)، علیرضا معتمدی (چرا گریه نمی‌کنی)، پدرام پور امیری و حسین دوماری(یادگار جنوب)، هادی مقدم‌دوست (عطرآلود) و … را اضافه کرد که با دومین یا سومین تجربه کارگردانی‌شان به جشنواره آمده‌اند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.