شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
19:32 |

انتشار دومین شماره «فجر۴۱» نشریه فجر چهل و یکم با گفتگویی با رضا کیانیان

انتشار دومین شماره «فجر۴۱» نشریه فجر چهل و یکم با گفتگویی با رضا کیانیان

دومین شماره «فجر۴۱» نشریه چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، سرمقاله این شماره از نشریه جشنواره را «رامتین شهبازی» منتقد و استاد دانشگاه با عنوان«جشنواره فیلم فجر به مثابه سپهر فرهنگی » به نگارش درآورده است.


این شماره از نشریه فجر ۴۱ با یادی از درگذشتگان اهالی رسانه و قلم مطالب خود را آغاز کرده است.
در این شماره گفت و گوی ویژه ای با رضا کیانیان با عنوان«می توانم مخالفم را تحمل کنم!» منتشر شده است.از لزوم برگزاری جشنواره فیلم فجر تا خاطرات بازی در «آژانس شیشه ای» و شاه جمله ای که کیانیان به حاتمی کیا گفت و همچنین فراز و فرودهای فکری آقای بازیگر، محورهای مورد بحث در این گفت و گو بودند.
با توجه به اعلام اسامی فیلم های منتخب هیات انتخاب در بخش سودای سیمرغ از سوی مجتبی امینی دبیر جشنواره ،این فیلم ها به همراه خلاصه کوتاهی از داستان شان در این شماره معرفی شده اند.
هم چنین به بهانه مراسم رونمایی از پوستر فجر ۴۱ و اعلام سینماهای مردمی، دو اینفوگرافی از پوسترهای ادوار جشنواره و نکات پیرامون آنها و اسامی و ترکیب سینماهای مردمی نیز در این شماره از نشریه فجر ۴۱ به تصویر کشیده شده است. در بخش یادداشت‌ هنرمندان و خبرنگاران، نوشته‌هایی از «علی رویین تن» و «علیرضا مرادی» درج شده است. همچنین «محمدعرفان صدیقیان» در یادداشتی با عنوان «یک اتفاق ویژه» به بازخوانی تاریخچه بخش بین الملل پرداخته است.
از این شماره بخش مرور مطبوعات و هم چنین رسانه های مجازی نیز به مطالب نشریه فجر ۴۱ اضافه شده است.
در بخش نوستالژی فجر حواشی و اخبار متفاوت دوره های چهارم تا ششم جشنواره و نوشته‌ها و دیدگاه‌های مسعود کیمیایی وجواد طوسی بازخوانی شده است.
صفحات دوزبانه انگلیسی و عربی، بخش استان‌ها، اخبار و گزارش تصویری از دیگر مطالب این شماره از نشریه رسمی جشنواره فیلم فجر است.«محمد تاجیک» سردبیر و «نفیسه توکلی» دبیر تحریریه نشریه چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر هستند. «فجر۴۱» در کانال و سایت جشنواره منتشر شده و از شماره آتی به صورت روزانه به صورت مجازی/چاپی منتشر خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.