دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
17:15 |

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان:

فجر استانی/ ایجاد تحرکات مثبت در سینمای ایران در تجهیز سالن‌های نمایش

فجر استانی/ ایجاد تحرکات مثبت در سینمای ایران در تجهیز سالن‌های نمایش

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با ایام دهه فجر، از برگزاری این رویداد سینمایی همانند سال‌های گذشته در استان زنجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر؛ امراله حسنی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه عدالت فرهنگی زیر مجموعه عدالت اجتماعی و قسیم عدالت اقتصادی است، گفت: عدالت فرهنگی به توزیع مجموعه ارزش های معنوی در جامعه می پردازد و ارزشی است که فراگیر شدن آن موجب تساوی توزیع متناسب و استحقاق مدار امتیازات، اطلاعات و داده های فرهنگی در میان شهروندان می شود. اگر قانون و روندی اتفاق افتاد که داده‌ها و کالاهای فرهنگی مطلوب به طور شایسته و بایسته در جامعه توزیع یافتند و جریان و سریان پیدا کردند. به نحوی که موجب پیشرفت و تکامل جامعه انسانی شود و می توان گفت به سمت عدالت فرهنگی حرکت کرده ایم.


وی همچنین اظهار داشت: در حال حاضر حمایت از بخش فرهنگ و به طور خاص سازمان سینمایی یکی از دغدغه های اصلی مسئولین فرهنگی کشور ماست. در همین راستا از نظر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عدالت فرهنگی، رشد و اعتلای همه استعدادهای هنری کشور است که به دور از هیاهو و حاشیه به ایران اسلامی عشق می ورزند. امام خمینی(ره) نیز تاکید فراوان به فرهنگ جامعه داشته و در جایی بالاترین عنصر در همه جوامع را فرهنگ جامعه دانسته اند با این فرض می توان نتیجه گرفت که عدالت فرهنگی حتی مقدم بر عدالت سیاسی و اقتصادی است.


این مقام مسئول تصریح کرد: در حال حاضر آنچه مسلم است توجه به عدالت فرهنگی از دستاوردهای مهم دولت سیزدهم بوده و برای مثال سفرهای استانی رئیس سازمان سینمایی با هدف شناخت دقیق از ظرفیت ها، کمبودها و شنیدن دغدغه فعالان سینمای شهرستان‌ها و همچنین رصد جریان سینمایی استان ها به طور هدفمند و ادامه دار تا حصول نتیجه انجام شده گامی عملی در تحقق عدالت فرهنگی محسوب می شود که در ادوار پیشین و ۴۰ سال گذشته به این شکل مستمر و سازمان یافته و هدفمند مسبوق به سابق نبوده و باید در انتظار برکات فرهنگی آن باشیم.


وی به فعالیت‌های صورت گرفته در یک سال اخیر اشاره و عنوان داشت: نکته قابل تاکید این است که علی رغم همه کاستی ها و مشکلات اقتصادی و رکود تحمیلی سینما در دوران کرونا در سینمای ایران شاهد ایجاد تحرکات خوب و مثبت در بحث ایجابی ساخت و تجهیز سالن های نمایش حتی در برخی شهرهای دور افتاده هستیم.


مدیر کل فرهنگ وارشاد استان زنجان با بیان اینکه جشنواره فیلم فجر امسال هم مانند سال‌های گذشته در استان زنجان برگزاری خواهد شد گفت: در این جشنواره ۲۴ فیلم که به بخش نهایی راه یافته اند ۱۶ فیلم از بین این آثار سینما بهمن و سینما روشا از ۱۷ بهمن تا ۲۲ بهمن اکران خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.