دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
17:43 |

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان گیلان؛

فجر استانی/برگزاری همزمان چهل‌ویکمین دوره جشنواره فیلم فجر در سه نطقه شهر رشت

فجر استانی/برگزاری همزمان چهل‌ویکمین دوره جشنواره فیلم فجر در سه نطقه شهر رشت

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان گیلان از برگزاری همزمانی چهل‌ویکمین دوره جشنواره فیلم فجر در سه سالن سینمای شهر رشت خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر؛ رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان گیلان در گفت وگویی با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم فجر در سه نقطه شهر رشت عنوان داشت: برای نخستین بار همزمانی جشنواره فیلم فجر را در سه نقطه شهر رشت خواهیم داشت که تالار مرکزی رشت به عنوان سالن مرکزی این رویداد مهم، سینما ۲۲ بهمن و نیز سالن شماره ۱ سینما سپیدرود رشت نقاطی هستند که این سه رویداد مهم در آنجا برپا خواهد شد.


ثقتی از آغاز همزمانی این رویداد در همه استان ها از ۱۷ بهمن ماه با نمایش ۱۶ فیلم خبر داد و اضافه کرد: این دوره از جشنواره، کارنامه هنری – سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود و فیلم ها در تراز انقلاب اسلامی و مقوله های ملی و میهنی در آنها پرداخته شده است.


وی با یادآوری اینکه گیلان اولین استان در میزبانی همزمانی جشنواره فیلم فجر بوده، گفت: امسال دهمین سالی‌ست که گیلان این میزبانی را بر عهده دارد و تجلیل از چهره های فاخر سینمایی استان و نشست های نقد و بررسی فیلم ها از برنامه های جانبی است که در ایام جشنواره برپا می شود.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه به بحث سامانه‌های فروش بلیت اشاره کرد و گفت: سامانه مدیریت فروش و اکران سینمای ایران (سمفا) و فروش الکترونیکی بلیت ها را داریم ولی با این وجود در تلاش هستیم زمینه هایی فراهم شود تا مهمانانی همچون نویسندگان، پژوهشگران، سینماگران جوان و اصحاب رسانه به تماشای فیلم ها بنشینند.


وی در ادامه سخنانش گفتمان دولت مردمی سیزدهم و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را مبتنی بر تحقق عدالت فرهنگی در استان ها با شعار تمرکز زدایی ذکر و خاطرنشان کرد: با اجرای این رویکرد، بیشترین امکانات و توزیع خدمات به استان ها اختصاص یافته و بر این اساس؛ همزمانی جشنواره فیلم فجر ، در گیلان در سطح بالایی برگزار می شود.


ثقتی همچنین یادآور شد: در حالیکه پیشتر علاقمندان به فیلم در گیلان، برای تماشای جشنواره فجر به پایتخت مراجعه می‌کردند؛ هم اینک در همین استان، به تماشای فیلم های مورد علاقه خود می نشینند و این، هدیه دولت به مردم است.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پایان عنوان کرد: نگرش عدالت محور فرهنگی و رویکرد بهره‌مندی حداکثری مخاطبان از جشنواره بین المللی فیلم فجر به عنوان رویدادی بزرگ، ویژگی دوره چهلم جشنواره است که پیش‌تر وعده‌‎ی آن در سفرهای استانی رئیس سازمان سینمایی و سمعی‌بصری کشور داده شده بود.


چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن امسال به دبیری مجتبی امینی برگزار می‌شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.