شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
02:57 |

جزییاتی از برگزاری چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر در شهر قم

جزییاتی از برگزاری چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر در شهر قم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از برگزاری چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر در استان قم خبر داد و گفت فیلم‌های این جشنواره از ۱۷ تا ۲۴ بهمن‌ماه در سینماهای ونوس، تربیت و بازار شهر قم اکران می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی چهل و یکمین‌جشنواره فیلم فجر، امیرعلی عموزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در نشست خبری چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر که در سالن جلسات شهید آوینی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد، بیان کرد: جشنواره فیلم فجر همانند سال‌های گذشته در استان قم نیز برگزار می‌شود و قم نیز میزبان آثار این دوره از جشنواره خواهد بود.


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم افزود: سالن سینمای تربیت با ۳۳۵ صندلی، سالن سینمایی بازار شهر با ۳۰۰ صندلی و سالن سینمای ونوس با ۲۲۰ صندلی میزبان جشنواره فیلم فجر امسال استان قم هستند.


وی گفت: جشنواره فیلم فجر در استان قم از ۱۷  تا ۲۴ بهمن ماه برگزار می‌شود و قیمت هر بلیت ۳۵ هزار تومان است.


عموزاده با بیان اینکه استان قم در حال حاضر ۷ سالن و پردیس سینمایی،۱۳ سالن نمایش و ۲ هزار و ۴۰۰ صندلی دارد، ابراز داشت: سالن سینمایی باغ موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی استان قم نیز در حال تجهیز است که با تکمیل آن ۴۰۰ صندلی دیگر به مجموع صندلی‌های سینمایی استان قم افزوده خواهد شد.


وی با اشاره به اجرای برنامه‌های مختلف از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در حوزه سینما از ابتدای سال جاری ابراز داشت: برگزاری مراسم مهر سینمای ایران با هدف تکریم و تجلیل از هنرمندان این عرصه، افتتاح پردیس سینمایی بازار شهر، مشارکت و حمایت از برگزاری جشنواره فیلم ۱۷ در راستای برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم، برپایی کارگاه‌های مختلف آموزشی ویژه فعالان حوزه سینما و مشارکت در برگزاری جشنواره فیلم فناوری از جمله برنامه‌ها در این حوزه بوده است‌.


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم افزود: فیلم سینمایی «نهر خین» با محوریت زندگی سردار شهید مهدی زین الدین و رزمندگان سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) استان قم به کارگردانی جواد افشار که از هنرمندان نامی استان قم ساخته خواهد شد.


وی گفت: حمایت از طرح‌های سینمایی در قالب جدول تبصره ماده ۱۷، اکران فیلم‌های جشنواره حقیقت و جشنواره فیلم عمار، برنامه‌ریزی و مشارکت در اکران فیلم‌های جشنواره مقاومت و همچنین برگزاری جشنواره فیلمنامه نویسی «هشت نوشت» از جمله فعالیت‌های سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بوده است.


عموزاده با بیان اینکه هم اکنون ۱۵ مرکز آموزشی و ۳۱ موسسه سینمایی در استان قم مشغول فعالیت هستند افزود: ۹۲ فیلم کوتاه، ۳۶ فیلم مستند و ۸ فیلم نیمه بلند از جمله آثار تولید شده توسط هنرمندان استان قم است.


وی در پایان عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۴ فیلم در سینماهای استان قم اکران شده و در این مدت ۱۹۱ هزار و ۴۴۰ نفر از شهروندان قمی به تماشای فیلم‌های نمایش داده شده نشستند و فروش گیشه سینماهای استان در مجموع ۴ میلیارد و ۴۴۵ میلیون تومان بوده است.
 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.