شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
16:31 |

مسعود ده‌نمکی در گفت‌وگو با ستاد خبری:

حضور فیلم‌ اولی‌ها در جشنواره اتفاق مبارکی است

حضور فیلم‌ اولی‌ها در جشنواره اتفاق مبارکی است

مسعود ده‌نمکی معتقد است نسل جدید فیلمسازان برای سینما همواره آورده‌هایی به همراه دارند و این نسل، مدیون تلاش‌های پیشکسوتان در ادوار گذشته هستند.

مسعود ده‌نمکی نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون روز دوشنبه ۱۷ بهمن برای تماشای فیلم‌های چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم در سینمای رسانه (پردیس ملت) حضور پیدا کرد.

این کارگردان درباره رویکرد این دوره از جشنواره فیلم و حضور فیلم اولی‌ها نظر خود را چنین بیان کرد: فیلم‌ اولی‌ها به اقتضای سن و شور و هیجان جوانی، نگاه آوانگاردی به فیلم‌ها و سینما دارند. از نظر من، حضور کارگردانان فیلم‌ اولی در رویدادی همانند جشنواره فیلم فجر، از نظر محتوایی و فنی برای سینمای کشور آورده‌ای به همراه دارند و چیزی اضافه خواهند کرد.

ده نمکی در ادامه خاطر نشان کرد: به میدان آمدن جوانان به حوزه فیلمسازی موجب می‌شود تا سینما به نوعی پوست‌ بیندازد. همان‌طور که می‌بینیم تعداد آثار آن‌ها در جشنواره امسال هم چشمگیر است و این موضوع، بی‌شک اتفاق مبارکی است.

وی در پایان تصریح کرد: در آخر این را بگویم که نسل جوان و جدید باید بدانند که همیشه به پیشکسوتان احترام بگذارند و به نوعی آن‌ها جا پای بزرگان می‌گذارند. به بیانی دیگر، اگر اکنون نگاه آوانگاردی (نوآورانه) در سینما وجود دارد، ما مدیون نسل‌های گذشته و پیشکسوت هستیم.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.