شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
21:13 |

کارگردان فیلم «هفت بهار نارنج»:

نمی خواستیم هیچ چیز بر بازی بازیگران غالب شود

نمی خواستیم هیچ چیز بر بازی بازیگران غالب شود


فرشاد گل سفیدی کارگردان فیلم «هفت بهار نارنج» در گفتگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، از جزییات ساخت این اثر سینمایی گفت.

فرشاد گل‌سفیدی کارگردان فیلم سینمایی «هفت بهار نارنج» در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ستاد خبری چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر درباره تنالیته روشن رنگها در تصویر گفت: ما در این فیلم با یک رویا مواجه هستیم. با توجه به فصلی که فیلمبرداری کردیم دلم می‌خواست که هیچ چیزی در فیلم از بازی آقای علی نصیریان و دیگر بازیگرها جلوتر نزند.

وی افزود: به دنبال این نبودم که زیبایی آن محیط با رنگ سبز درخت‌هایش غالب شود و بر بازی‌ها سایه بیندازد. همچنین درباره حرکات دوربین و نورپردازی بسیار تلاش کردیم همه چیز ساده برگزار شود و بازی بازیگران در اولویت باشد.

کارگردان فیلم «هفت بهار نارنج» درباره کارکرد عدد هفت در فیلم بیان کرد: «طلعت» یک زندگی نباتی دارد که هفت سال است روی تخت خوابیده و «شمس» نمی‌داند که به هوش می‌آید یا نه و هر سال برای این زن یک درخت بهار نارنج نذر می‌کند تا سال هفتم که فکر می‌کند به هوش می‌آید. چون هفت، عددی است از دیرباز مقدس و حتی نماد باروری نیز بوده است.

گل سفیدی درباره همکاری با پدر و همسرش در این پروژه اظهار کرد: پدرم سالیان سال است که بازی می‌کند؛ بیشتر از سال‌هایی که من فیلمبرداری می‌کنم یعنی بیشتر از بیست هشت و سال. در واقع احساس کردم با توجه به نقش کوتاهی که دارد، می‌تواند موثر واقع شود. ایشان نقشی جدی دارد که با نقش‌هایی که ایفا کرده، متفاوت است برای همین از او درخواست کردم که بیاید و ایشان هم لطف کرد و آمد.

این فیلمبردار در پایان خاطرنشان کرد: درباره همکاری با خانم سیه‌پوش به عنوان طراح گریم لازم است توضیح دهم که حضور ایشان به دلیل اینکه همسرم هستند، نبود. همچنان که بسیاری از کارها ایشان سر کار من نبوده است اما در این پروژه به این دلیل ایشان انتخاب شد که گریم‌هایش، رئال است و چیزی نیست که بیرون بزند. به همین دلیل تشخیص دادم که با ایشان کار کنم.

انتهای پیام/

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.