شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
14:11 |

افتتاح بازار فیلم جشنواره بین المللی فیلم فجر

افتتاح بازار فیلم جشنواره بین المللی فیلم فجر

بازار فیلم جشنواره بین المللی فیلم فجر دقایقی دیگر در برج میلاد با حضور محمد خزاعی(رئیس سازمان سینمایی)، مجتبی امینی (دبیر چهل و یکمین و جشنواره بین المللی فیلم فجر) و اصحاب رسانه افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر، فاطمه جواهرساز مدیر بخش بازار چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در این باره گفت: دوره بیست و چهارم  بازار فیلم به صورت فیزیکی  با حضور میهمانان خارجی ازبیست و یک کشور جهان شامل کشورهای استرالیا ،ایتالیا، سوئیس ، تایوان ، هند، روسیه ، ترکیه، سوریه ، مالزی ، تونس، لبنان ، عراق، کردستان عراق ، افغانستان ، بنگلادش ، ارمنستان ، تاجیکستان ، گرجستان ، یونان ، سری لانکا ، پاکستان  و همزمان به شکل مجازی هم از تاریخ هفت فوریه در حال برگزای است .با توجه به وقفه یک سال و نیم و بعد از تلفیق و برگزاری بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر،استقبال  نسبتا خوبی از این بازار صورت گرفته است . با توجه به  حضور هییتی از هنرمندان و و فیلمسازان از کشورهای روسیه ،سوریه ، عراق و لبنان چهار پاویون در بازار امسال قرار دارد. غرفه داران و خریداران ایرانی و خارجی و شرکتهای پخش و توزیع خارجی حضور فعالی در این بازار دارند. البته با توجه به زمان پروازها از روز دوم بازار فیلم رونق بیشتری گرفته است . علاوه بر بازار فیلم بخش تک شو هم با دعوت از شرکتهای مربوط جلوه ویژه ای به  بازار فیلم داده است . این بازار تا تاریخ بیست و دوم بهمن ادامه خواهد داشت.
وی در ادامه افزود: شاخص های بازار امسال حضور پخش کننده های منطقه ای و خارجی با تمرکز بیشتر بر کشورهای منطقه است. نگاه ویژه به فناوری های نوین در حوزه وی آر و متاورس ، برگزاری کارگاهها و نشست های تخصصی در حوزه بازار و بازاریابی صنعت تصویر ،حضور پلتفرم های سینمایی بین المللی از جمله ویژگی های بازار فیلم این دوره از جشنواره محسوب می شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.