شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
14:03 |

حسین دارابی:

جشنواره فجر یک جشنواره ملی است و به همه هنرمندان ارتباط پیدا می‌کند

جشنواره فجر یک جشنواره ملی است و به همه هنرمندان ارتباط پیدا می‌کند


حسین دارابی معتقد است که با ورود فیلم اولی‌ها نگاه‌های جدیدی، انگیزه‌ها و استعداد‌های جدیدی وارد سینما می‌شوند. در فیلم اول فیلمساز خیلی انگیزه دارد و می‌خواهد دیده شود.

به گزارش ستاد خبری چهل‌ و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر حسین دارابی کارگردان فیلم‌های تحسین شده مصلحت و هناس در سالن اصلی سینمای برج میلاد به تماشای فیلم‌های جشنواره نشست.
وی درباره فیلم‌های این دوره از جشنواره گفت: من اولین روزی است که به جشنواره می‌آیم و خیلی قضاوت خوبی نمی‌توانم داشته باشم. از تماشای دو فیلمی که امروز دیدم لذت بردم. باید باقی فیلم‌ها را هم ببینم تا بتوانم نظر بدهم.
حسین دارابی درباره فعالیت‌های اخیرش عنوان کرد: اکنون درحال نگارش فیلمنامه جدیدی هستم. فیلم اولم مصلحت هنوز اکران نشده است. فیلم مشکلات حقوقی دارد و با مذاکراتی که کردیم و تلاشی که تیم جدید ارشاد کرده‌اند انشالله درحال حل شدن است. ارشاد و حوزه هنری در حال حل کردن این مشکلات هستند تا فیلم به اکران برسد.
دارابی گفت: من جشنواره فجر را دوست دارم و خاطرات زیادی با آن دارم. از اواخر دوران نوجوانی با شور و شوق بلیط می‌خریدم و به جشنواره می‌آمدم. جشنواره برایم خیلی جذاب بود چون سینما برایم جذاب بود. بالاخره جشنواره فجر یک جشنواره ملی است و به همه هنرمندان ربط دارد و امیدوارم که همیشه پابرجا باشد و با قدرت بیشتری ادامه پیدا کند.
وی درمورد فیلم اولی‌های این دوره از جشنواره گفت: به نظرم حضور فیلم اولی‌ها خیلی جذاب است. با ورود فیلم اولی‌ها نگاه‌های جدیدی وارد سینمای ایران می‌شود. انگیزه‌ها و استعداد‌های جدیدی وارد سینما می‌شوند. در فیلم اول فیلمساز خیلی انگیزه دارد و می‌خواهد دیده شود. به نظرم کیفیت فیلم‌ها در سالهای اخیر مخصوصا فیلم اولی‌ها خیلی رشد کرده است. در سالهای اخیر فیلم‌هایی هستند که می‌درخشند و کارگردانانی هستند که خودشان را نشان می‌دهند. این می‌تواند به استعدادیابی مخصوصا در شهرستان‌ها و ازجاهایی که فیلمسازان مستعدی وجود دارند. در فیلم اول آدم خیلی تلاش می کند دیده شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.